RED BULL ILLUME IMAGE QUEST 2021

6. Edycja RED BULL ILLUME IMAGE QUEST do 31 lipca 2021


Zgłoszenia do 31 lipca 2021. Konkursu fotografii sportowej i przygodowej Red Bull Illume Image Quest oprócz pasji, stylu życia i kultury utrwalonej na zdjęciach, pokazuje ciężką pracę i kreatywność twórców tych obrazów. Tegoroczna edycja jest szóstą w historii. Nie ważne, czy autor jest zawodowcem czy amatorem – interesują nas wszystkie zachwycające fotografie mieszczące się w 10 konkursowych kategoriach.

Kategorie Red Bull Illume 2021:

– Masterpiece by SanDisk: obrazy, które podkreślają artystyczne umiejętności autora. W tej kategorii zgłaszać należy najlepsze fotografie.
– Emerging: Kategoria skierowana do „wschodzących”, młodych talentów – zgłoszenia przyjmowane są tylko od fotografów w wieku do 25 lat.
– Energy by Red Bull Photography: zdjęcia prezentujące siłę, energię, moc ruchów czy szybkości sportowców uwiecznionych na fotografiach.
– Creative: Zdjęcia, które zostały ulepszone cyfrowo lub poprzez zmiany dokonane w procesie produkcji lub edycji cyfrowej. W tej kategorii wszystko jest dozwolone.
– Innovation by EyeEm: Zdjęcia, które ujawniają wyjątkowe spojrzenie, pomysł wizualny, inny format, efekty świetlne i błyskowe.
– Playground: Fotografie pokazujące krajobrazy, miejsca i elementy terenu, które sportowcy traktują jak plac zabaw.
Lifestyle by COOPH: Kategoria ukazująca kreatywność stylu życia, muzyki, kultury itp., lub pokazująca co dzieje się przed, w trakcie I po akcji.
– RAW by Leica: Ta kategoria jest przeznaczona dla ujęć prosto z aparatu i ukazujących rzeczywisty obraz. Kompozycja, ekspozycja, oświetlenie wykonane przed obiektywem i na scenie, a nie podczas cyfrowej edycji.
– Best of Instagram by Lenovo: W tej kategorii zdjęcia zgłaszane są za pośrednictwem Instagrama. Dopuszczalne jest klasyczne zdjęcie bądź ruchomy obraz, do 60 sekund długości. Zgłaszać należy zdjęcia opublikowane na Instagramie, prezentujące zapierające dech w piersiach chwile i sportowe akrobacje. Aby zgłosić zdjęcie należy je otagować na Instagramie #rbi21submission oraz oznaczyć @redbullillume
– Photo Story: To nowa kategoria powstała z myślą o fotografiach przygotowanych w formie pokazu slajdów o długości od 30 sekund do 3 minut. Umożliwia pokazanie historii, której nie można opowiedzieć jednym zdjęciem.

Strona konkursu fotograficznego: redbull.pl/illume