Biennale Fotografii Szkół Plastycznych - "Wehikuł Czasu"

Biennale Fotografii Szkół Plastycznych – „Wehikuł Czasu” do 15 maja 2023


Zgłoszenia do 15 maja 2023. Zapraszamy uczniów szkół plastycznych w przedziale wiekowym od 14 do 21 lat do udziału w VIII Międzynarodowym Biennale Fotografii Szkół Plastycznych „Wehikuł czasu”.

Marzenie o podróży w czasie wciąż jest wielkim wyzwaniem. Jeszcze jako ludzkość tego nie potrafimy, ale jako jednostki posiadamy potężne narzędzie jakim jest nasza fantazja, która to z łatwością może uczynić. Człowiek w swoim kreatywnym działaniu od zawsze korzystał z bogactwa wyobraźni, historia sztuki jest pełna na to przykładów.

A więc wróćmy do podróży w czasie…

Prehistoria a może futurystyka? Wczoraj a może jutro?

Co „tam” się dzieje? Kogo tam spotkamy? Jak tamten świat wygląda? Utopia czy dystopia? Czy oglądających będzie bawić czy straszyć?

Zachęcamy Was do sięgnięcia po wszystkie możliwe środki wyrazu w celu stworzenia unikalnej wypowiedzi artystycznej będącej ciekawym spojrzeniem i posiadające nowatorską formę.

Pamiętajcie, że formalne możliwości są przeogromne od organizacji planu zdjęciowego, poprzez obróbkę ciemniową po edycję w programach do edycji cyfrowej.

Nagrody:

– Grand Prix oraz nagrody rzeczowe o wartości 1500 zł,
– Złoty Medal oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł,
– Srebrny Medal oraz nagrody rzeczowe o wartości 750 zł,
– Brązowy Medal oraz nagrody rzeczowe o wartości 500 zł,
– Nagroda za zdjęcie pojedyncze oraz nagrody rzeczowe o wartości 500 zł,
– Wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe o wartości 300 zł.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.gov.pl/web/plastykgdynia/viii-miedzynarodowe-biennale-fotografii-szkol-plastycznych—wehikul-czasu-gdynia-2023