Festiwal Fotografii - Rydułtowy „To Bee, or not to Bee”

Festiwal Fotografii – Rydułtowy „To Bee, or not to Bee” do 30 wrzesnia 2023


Zgloszenia do 30 wrzesnia 2023. Festiwal jest piątą edycją organizowanego na zasadach konkursu, spotkania ludzi fotografii z całego świata.

Jeśli zrobiłeś, zrobiłaś ciekawe zdjęcie i chcesz się podzielić swoim talentem z innymi – ten festiwal jest dla Ciebie.

Tematem konkursu są pszczoły oraz ich ogromny wpływ na życie i przetrwanie człowieka.

Nie możemy żyć bez natury. To ona nas stworzyła i ukształtowała. To ona pomogła nam rozwijać się i pomnażać owoce swojej pracy. Między innymi dzięki pszczołom.
Bez tych pracowitych owadów nie mielibyśmy dostępu do licznych dóbr tworzących fundamenty naszego życia.
Szanujmy więc pszczoły i dbajmy o ich przetrwanie, by świat zachować pięknym.

Celem konkursu jest danie możliwości zmierzenia się jego uczestników w rywalizacji na sposób utrwalania i widzenia otaczającej ich rzeczywistości. Na zdjęciach każdy będzie mógł wyrazić własne odczucia i pokazać spojrzenie na istnienie związku między człowiekiem a pszczołami.

Chcemy, by ludzie mogli poznać, zobaczyć i zachwycić się różnorodnością ujęć wykonanych często tysiące kilometrów od siebie.
Celem konkursu jest też rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody, w szczególności dokumentowania życia pszczół, a ponadto zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie niesie z sobą rozwój cywilizacji na stan populacji tych owadów .
Zdjęcia mogą być poddane obróbce graficznej w dowolnym programie graficznym. Mogą przedstawiać sceny w sposób realistyczny lub mogą być swobodną abstrakcją, grą świateł, operowaniem symbolem. Nie mogą być jednak fotomontażem, kolażem, zlepkiem kilku niezależnych zdjęć (z wyjątkiem techniki HDR oraz Panoramy).

Nagrody:

1 miejsce i Grand Prix Festiwalu – 2000,00 zł,
2 miejsce – 1000,00 zł
3 miejsce – 500,00 zł
Jury przyzna również 4 wyróżnienia – nagrody rzeczowe dla najmłodszych uczestników konkursu.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.zsprydultowy.pl/NEW/