Konkurs fotograficzny ZEISS Photography Award – do 8 lutego 2019


Zgłoszenia do 8 lutego 2019. Fotografowie z całego świata są proszeni o zgłaszanie prac w temacie”: „The Unexpected”, który jest napędzany przez silną i jasną narrację. Szeroko rozumiany temat „Niespodziewany” powinien zawierać serię 5-10 zdjec, które pokazują codzienność i dotyczą czegoś nieprzewidzianego lub zaskakującego – niezależnie od tego, czy dzieje się to poprzez krajobraz i środowisko fizyczne, czy poprzez ludzką ekspresję, emocje i interakcje, poprzez polityczne lub społeczne przyczyny lub coś bardziej koncepcyjnego. „Nieoczekiwany” element może mieć globalny lub bardzo osobisty obraz i może albo pokazać kogoś znajomego w nowy sposób, albo rzucić światło na coś zupełnie innego. Wszystkie rodzaje fotografii są mile widziane przez sędziów.

Lista z 15 najlepszymi seriami zdjęć zostanie ogłoszona 26 marca 2019 roku. Zwycięzca zostanie ogłoszony 9 kwietnia 2019 roku. Zwycięzca otrzyma atrakcyjne nagrody: wybrane obiektywy ZEISS o wartości 12.000 euro i 3000 euro do pokrycie kosztów podróży związanych z projektem fotograficznym. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. w ramach Sony World Photography Awards w Londynie. Zwycięskie zdjęcia zostaną wystawione w Somerset House w Londynie. Zwycięzca weźmie udział w otwarciu wystawy. ZEISS zaprosi również zwycięzcę do odwiedzenia siedziby firmy w Niemczech. Tam będą mieli okazję przetestować obiektywy ZEISS. Zwycięzca będzie miał również możliwość bezpośredniej współpracy z ZEISS i World Photography Organization.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.zeiss.co.uk/camera-lenses/photography/website/zeiss-photography-award-2019.html