Góry – moje miejsce na ziemi

Konkurs fotograficzny „Góry – moje miejsce na ziemi” – do 15 września 2019


Zgłoszenia do 15 września 2019. Kochasz góry i wędrówki po nich, twoją pasją jest również fotografia? Serdecznie więc zapraszamy do udziału w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” – do podzielenia się pięknem odwiedzonych górskich krain, oraz ich flory i fauny. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących, bez względu na poziom doświadczenia, jak i sprzęt którym rejestrujemy zdjęcia. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach, powyżej i poniżej 18 lat, oraz w kategorii „Nagroda Publiczności”. W kategoriach głównych poniżej i powyżej osiemnastego roku życia, nagrody przyzna w toku obrad trzy osobowe jury.

Wiosenna młoda zieleń zmienia się powoli w głębszą, bardziej dostojną i dojrzałą, znak to niechybny że nadeszło lato, a wraz z nim pora na siódmą już edycję dorocznego ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi”. Idea konkursu pozostaje jak zawsze ta sama – dzielenie się z innymi pięknem górskich krain, ich flory i fauny, oraz emocjami jakie w nas to piękno wywołuje. Dzielenie się i zarażanie nim tych którym nie dane było go jeszcze poznać…

Fotografie jako takie mają również ogromne znaczenie dokumentalne, czas bowiem zawsze pędzi niepowstrzymanie naprzód, na jego upływ nie pozostaje również obojętna natura, szczególnie dziś gdy góry podlegają często fatalnym w skutkach procesom komercjalizacji, fotografie zatrzymują – zamrażają czas, w tamtej chwili gdy doświadczaliście ich majestatu. Dobrym przykładem jest reliktowa sosna na szczycie Sokolicy w Pieninach, która w pokłosiu nieszczęśliwego wypadku została zniszczona, a pozostała uwieczniona na fotografiach uczestników. Ze wszech miar warto więc utrwalać na zdjęciach górskie krainy, oraz ich mieszkańców, dla siebie i dla innych i potomnych…

Prace konkursowe można nadsyłać od 15.07.2019 do 15.09.2019 roku, konkurs zwyczajowo adresowany jest do wszystkich fotografujących, bez względu na poziom doświadczenia, jak i sprzęt którym rejestrujemy zdjęcia. Szczegółowe informacje na temat wymagań technicznych, jak i ogólne na temat konkursu, znajdziecie w regulaminie. Podobnie jak w poprzednich latach, również teraz udało się wyodrębnić jednostopniową kategorię dla uczestników poniżej osiemnastego roku życia, co wierzę czyni podział nagród bardziej sprawiedliwym, jako że młodzi fotografowie nie muszą już rywalizować w jednej kategorii, z często przecież o wiele bardziej doświadczonymi, pełnoletnimi fotografami.

Dzięki hojnemu wsparciu sponsorów, w tym wspierającej nas od kilku lat firmy RAVEN działającej w branży turystyczno – sportowej, wyłącznego krajowego dystrybutora wielu uznanych marek outdoorowych, marki Rockland, sklepu z markowymi naczyniami termicznymi TermoKubki, obecnych już w latach ubiegłych portalu Dziennik Leśny i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oddział Bielsko-Biała, udało się zebrać atrakcyjną pule nagród, których łączna wartość wynosi około 4 500 zł. W puli znalazły się plecaki i torby fotograficzne, plecaki i akcesoria turystyczne, oraz biwakowe, przenośny głośnik bluetooth, PowerBanki, elektroniczne opaski SmartBand, oraz ciekawe książki i filmy.

Strona konkursu fotograficznego: http://zyciepisanegorami.pl/gory-moje-miejsce-na-ziemi-edycja-vii