Konkurs fotograficzny LensCulture Visual Storytelling Awards 2019 – do 19 grudnia 2018


Zgłoszenia do 19 grudnia 2018. Konkurs fotograficzny LensCulture Visual Storytelling Awards jest wyrazem uznania dla pracy fotografów, którzy wykorzystują w swoich pracach interesujące narracje. Nasze międzynarodowe jury poszukuje twórców obrazu, którzy definiują współczesne opowiadania wizualne, niezależnie od tego, czy są to dzieła dokumentalne, wyobrażeniowe opowieści, czy coś, co łączy (lub przeciwstawia się!) wszystkie powyższe.

Pokaż nam, w jaki sposób korzystasz z fotografii, aby uwiecznić wydarzenia na świecie lub doświadczenia najbliższych. Konkurs ma na celu odkryć fotografów z różnych środowisk i poziomów doświadczenia, dzielić się swoją pracą ze światem i połączyć je z możliwościami zmiany kariery. Zwycięzcy zostaną wystawieni w Aperture Gallery w Nowym Jorku w 2019 roku!

Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach:

– Dokument
Dokumentalne interpretacje prawdziwych wydarzeń, ludzi, miejsc i problemów. Globalne problemy lub małe wydarzenia kulturalne. Sprawy bieżące, lub rodzinne relacje.

– Kreatywna opowieść
Twoja praca może bazować na faktach, fikcji lub połączeniu tych dwóch światów. Z radością poznamy nowe sposoby opowiadania historii, a ta kategoria jest przeznaczona właśnie dla niekonwencjonalnych opowieści wizualnych, które nie wpisują się w ramy tradycyjnej fotografii dokumentalnej.

Nagrody:

– Seria powiązanych tematycznie lub estetycznie zdjęć
I miejsce w kategorii „Dokument”: 5.000 USD
I miejsce w kategorii „Kreatywna opowieść”: 5.000 USD

– Pojedyncze zdjęcie
I miejsce w kategorii „Dokument”: 2.500 USD
I miejsce w kategorii „Kreatywna opowieść”: 2.500 USD

Strona konkursu fotograficznego: https://www.lensculture.com/photo-competitions/visual-storytelling-awards-2019