Obiektywnie Śląskie

Konkurs fotograficzny Obiektywnie Śląskie – do 15 września 2019


Zgłoszenia do 15 września 2019. Obiektywnie śląskie to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku, prezentujący niezwykle oryginalne i interesujące obrazy naszego regionu. W 2019 roku świętujemy dziesiątą, jubileuszową edycję!!! W związku z tym przygotowaliśmy wiele niespodzianek: warsztaty fotograficzne z wybitnymi fotografami (w maju z Tomkiem Sikorą i czerwcu z Tomkiem Liboską), wydanie jubileuszowego albumu z najlepszymi fotoreportażami dotychczasowych edycji i konkurs, który tradycyjnie wystartuje 1 lipca. W jury zasiądą: Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan i Jacek Joostberens. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych niespodziankach!

Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie, w ciekawy i oryginalny sposób, tego co „śląskie” – śląskiej kultury, tradycji, różnorodności wartości, a także tego, co dopiero powstaje i inspiruje mieszkańców tego województwa. W konkursie mogą wziąć udział osoby również spoza województwa śląskiego. Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli posłużyć się :
– Fotoreportażem: składającym się z od 3-7 zdjęć
– Fotokastem: maks. 2 min
– Filmem: maks. 2 min

W kategorii Fotoreportaż prace powinny składać się z minimum 3 do maksymalnie 7 zdjęć. Zdjęcia powinny być ze sobą powiązane w logiczny sposób i jako fotoreportaż powinny opowiadać historię osoby, miejsca, zdarzenia, przedmiotu.Fotografie – wielokolorowe, czarno-białe lub w sepii – mogą być wykonane dowolnym aparatem. Zdjęcie musi mieć minimalną szerokość 700 pikseli. Maksymalna szerokość zdjęcia to 1280 pikseli. Należy posiadać też duży format zdjęcia (minimum 5 megapikseli) do późniejszego dosłania organizatorom w przypadku zwycięstwa w konkursie. Należy zamieścić fotoreportaż na stronie internetowej konkursu. Fotoreportaże muszą zawierać tytuł oraz mogą zawierać opis. Istnieje ponadto możliwość dołączenia opisu do każdego ze zdjęć. Jeden autor może dodać maksymalnie 3 fotoreportaże.

Nagrody:

– Profesjonalny aparat bezlusterkowy firmy FUJIFILM dla laureata głównej nagrody oraz Instaxy dla pozostałych laureatów.
– Drukarka do profesjonalnych wydruków firmy Epson SC P600
– Nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu o wartości 3500 PLN
– Vouchery na wydruki zdjęć w profesjonalnym laboratorium fotograficznym Foto Silesia o łącznej wartości 2000 PLN
– 3 dniowe (2 noclegi) pobyty dla 2 osób w jednej z leśniczówek ufundowane przez Regionalna Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach dla 5 laureatów konkursu.
– Statyw firmy Manfrotto wraz z głowicą ufundowany przez firmę FOTO7 z Gliwic
– Biżuteria z węgla i srebra od firmy Brokat
– Gadżety od SadzaSoap – kosmetyki z węglem aktywnym.
– Gadżety od gryfnie.com dla laureatów najgryfnieszych opisów swoich prac
– Wejściówki do kopalni Guido
– Prezentacja najlepszych prac X edycji w formie wystawy, która zostanie zaprezentowana podczas finału. Fundatorem wystawy są firmy Laboratorium Fotosilesia i MGM Expo z Katowic

Strona konkursu fotograficznego: https://obiektywnieslaskie.pl/