Konkurs Fotograficzny „Oczami Matki Natury”

Konkurs Fotograficzny „Oczami Matki Natury” do 14 sierpnia 2024


Zgłoszenia do 14 sierpnia 2024. VIII ogólnopolski konkurs fotograficzny pt. „Oczami Matki Natury”, jest
zorganizowany przez Stowarzyszenie „Zakorzenieni w kulturze” przy współudziale Domu Kultury „Sokół” pod patronatem Burmistrza Strzyżowa.

Konkurs skierowany jest do profesjonalistów i amatorów w dwóch grupach wiekowych. Udział w nim może wziąć każdy fotograf, miłośnik zwierząt i przyrody, który lubi kreować wizerunki tematyczne.

Celem konkursu jest propagowanie wartości artystycznych i codziennej rzeczywistości zamkniętych w kadrze, które w swoim wymiarze pozwalają nam rozwijać pasję w oderwaniu od uzależnień współczesności. W swoim wyrazie fotografia ma ukazywać świat fauny i flory, które pozytywnie wpływają na nasze zainteresowania i odsuwają od nas groźbę marazmu artystycznego. Fotografia i jej walor artystyczny powinny w sposób oczywisty oddziaływać na uczucia i wywoływać pozytywne emocje u widza, popularyzując sztukę fotografii oraz alternatywny świat, daleki od pułapek współczesności. W swoim wyrazie powinna inspirować, jak w otoczeniu przyrody i zwierząt można zachwycić się chwilą zatrzymaną w oczach Matki Natury.

Nagrody:

• Kategoria „młodzież do lat 18”

I miejsce – bon o wartości 1.000 zł
II miejsce – bon o wartości 600 zł
III miejsce – bon o wartości 400 zł

• Kategoria „dorośli”

I miejsce – bon o wartości 1.000 zł
II miejsce – bon o wartości 600 zł
III miejsce – bon o wartości 400 zł

Strona konkursu fotograficznego: https://zakorzenieniwkulturze.pl/wydarzenie/viii-ogolnopolski-konkurs-fotograficzny/