Konkurs fotograficzny „Pokaż się”

Konkurs fotograficzny „Pokaż się” do 16 lipca 2022


Zgloszenia do 16 lipca 2022. Już po raz dziewiąty zapraszamy do nadsyłania swoich projektów wystaw w ramach konkursu „Pokaż się” organizowanego przez Fundację 2.8 podczas 12. Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Konkurs „Pokaż się” skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców zajmujących się fotografią. Nadesłane propozycje – gotowe lub na ukończeniu projekty wystawy – muszą wiązać się z hasłem przewodnim 12. Opolskiego Festiwalu Fotografii „Utopia”. Organizatorzy są otwarci na technikę i formę zaproponowanych wystaw. W sekcji „Pokaż się” mogą brać udział wyłącznie artyści mieszkający lub studiujący na terenie Polski, którzy tworzą w kraju lub poza granicami Polski.

W poprzednich edycjach wybraliśmy prace: Michała Konrada, Mateusza Matczaka, Adama Żądło, Jakuba Wawrzaka, Pawła Piotrowskiego, Piotra Pardiaka, Marleny Jabłońskiej, Roberta Danieluka.

Udział w naborze jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Nagrody:

– pieniężną w wysokości 1500,00zł (kwota pomniejszona będzie o podatek, który organizator konkursu odlicza od kwoty brutto).
– możliwość prezentacji swojej wystawy w ramach Festiwalu

Wernisaż jednego wyróżnionego projektu odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego podczas otwarcia 12. Opolskiego Festiwalu Fotografii, 1 października 2022 roku.

W wyborze prac weźmie udział Komisja Konkursowa w składzie:
– prof. Marek Szyryk – Szkoła Filmowa w Łodzi
– Joanna Kinowska – Służewski Dom Kultury w Warszawie
– Sławomir Mielnik – Fundacja 2.8

Strona konkursu fotograficznego: https://offoto.pl/2022/05/11/12-pokaz-sie/