Konkurs fotograficzny Sleeveface w bibliotece – do 15 stycznia 2019


Zgłoszenia do 15 stycznia 2019. Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęć zgodnie z założeniami techniki „sleeveface”, która polega na fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki (płyty lub czasopisma) częścią ciała, lub inaczej wkomponowanie książki/płyty/czasopisma w adekwatne do jej okładki otoczenie. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z postacią i tłem z okładki. Wybór okładki do fotografii jest dowolny, a tło zależy od inwencji autora i interpretacji tytułu fotografowanej książki, płyty lub czasopisma.

Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość fotografii. Zdjęcia nie spełniające zasad uczestnictwa nie będą brane pod uwagę.

Podczas oceny prac będą brane następujące kryteria:
– zgodność z tematem
– oryginalność
– twórcze podejście do tematu
– walory artystyczno-wizualne
– jakość techniczna pracy
– dokładność dopasowania okładki do postaci.

Na konkurs należy przesłać zdjęcia czarno-białe lub kolorowe w postaci cyfrowej na adres mediateka.kaliszpom@wp.pl, lub dostarczyć na nośniku cyfrowym (płyta CD, pendrive) do czytelni internetowej Biblioteki Publicznej. Zdjęcia powinny być dostarczone w maksymalnej możliwej rozdzielczości, w formacie jpg. Zdjęcia mogą być poddane obróbce w programach graficznych. Nie zezwala się stosowania fotomontaży, ani kolaży polegających na łączeniu elementów pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian w oryginalnej kompozycji zdjęcia.

Zgłoszenie prac następuje poprzez dostarczenie lub przesłanie zdjęcia (zdjęć) wraz z kartą zgłoszenia do konkursu i oświadczeniami, do czytelni internetowej Biblioteki Publicznej, ul. Wolności 31, 78-540 Kalisz Pomorski, mediateka.kaliszpom@wp.pl

Nagrody:

Autorom zwycięskich fotografii zostaną przyznane następujące nagrody:
I miejsce – 500 zł
II miejsce – 300 zł
III miejsce – 200 zł

Komisja ma także prawo przyznania wyróżnień, za które zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

Organizator zastrzega sobie prawo nie przyznania którejś z nagród w konkursie.

Strona konkursu fotograficznego: http://planetasztuki.pl/konkurs-fotograficzny-sleeveface-w-bibliotece/