Konkurs fotograficzny ShowOFF 2020 Miesiąc Fotografii w Krakowie

Konkurs ShowOFF 2020 Miesiąc Fotografii w Krakowie do 15 listopada 2019


Zgłoszenia do 15 listopada 2019. Jesteś początkującym fotografem i chcesz się uczyć od najlepszych? Sekcja ShowOFF po raz 12. startuje z konkursem dla młodych twórców wizualnych – aplikuj!

Sekcja ShowOFF to jedna z najważniejszych części Miesiąca Fotografii w Krakowie. Co roku spośród ponad 600 artystów wybranych zostaje ośmiu. Pod okiem uznanych specjalistów sztuk wizualnych pracują oni nad indywidualną wystawą prezentowaną w trakcie festiwalu. W tym roku z artystami współpracować będą Andrea Copetti, Joanna Kinowska, Joanna Rzepka-Dziedzic oraz Mateusz Sarełło.

Dlaczego warto?

Dzięki ShowOFF zyskujesz szansę na zaprezentowanie swojej twórczości ekspertom z dziedziny fotografii i sztuk wizualnych, a także międzynarodowej publiczności festiwalu. Dodatkowo zwycięska ósemka debiutantów będzie pracować pod okiem czterech kuratorów nad ostatecznym kształtem swoich wystaw. Weźmie też udział w jednodniowych warsztatach w laboratorium fotograficznym Lablab, gdzie zespół profesjonalistów zapozna ich z najważniejszymi technicznymi aspektami produkcji wystaw.

Debiutant to artysta, który nie miał wystawy indywidualnej w znaczącym ośrodku opiniotwórczym, tj. muzeum, galerii sztuki reprezentującej i promującej artystów, nie otrzymał żadnej nagrody w ramach festiwalu czy innego wydarzenia fotograficznego. Czekamy na zgłoszenia zarówno fotografów, jak i artystów realizujących projekty interdyscyplinarne. Tematyka projektu konkursowego jest dowolna.

Nagrody:

Spośród wszystkich uczestników zostanie wybranych ośmiu laureatów, którzy zaprezentują swoją twórczość międzynarodowej publiczności festiwalu fotograficznego Miesiąc Fotografii w Krakowie 2020. Zwycięska ósemka będzie pracować nad ostatecznym kształtem swoich wystaw pod okiem uznanych specjalistów w dziedzinie sztuk wizualnych.

Strona konkursu fotograficznego: https://photomonth.com/pl/showoff-pl/zglos-sie/