Kreatywne Zabrze

„Kreatywne Zabrze” do 14 lipca 2022


Zgłoszenia do 14 lipca 2022. Już po raz 14 zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „KREATYWNE ZABRZE”, w tym roku o temacie „Sto”. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: pierwszej związanej z Miastem Zabrze oraz drugiej – Open. Czekamy na ciekawe fotografie ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze.

Konkurs zakończy się wernisażem pokonkursowym, obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii MOK w Zabrzu.

Wydarzenie organizowane jest od 2009 roku. Celem przedsięwzięcia jest wzbudzenie zainteresowania przestrzenią społeczną naszego miasta, Polski i świata: rozwijanie zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym, walorami architektoniczno-urbanistycznymi, naturalnymi oraz wydarzeniami społecznymi oraz propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej.

Poprzez aktywne współtworzenie kultury pragniemy inspirować uczniów do podjęcia edukacji w artystycznych szkołach wyższych oraz stworzyć możliwość prezentacji własnej twórczości w szerszym gronie.

Strona konkursu fotograficznego: https://kreatywne-zabrze.pl/