KRUCHOŚĆ by Artystyczna Podróż

„KRUCHOŚĆ by Artystyczna Podróż” do 4 sierpnia 2024


Zgłoszenia do 4 sierpnia 2024. KRUCHOŚĆ by Artystyczna Podróż to szósta edycja konkursu dla twórców instagramowych, organizowana przez ERGO Hestię oraz Fundację Artystyczna Podróż Hestii.

Inicjatywa pod artystycznym patronatem ERGO Hestii zgromadziła ponad 25 500 obserwujących osób, a hashtag #artystycznapodroz został użyty na Instagramie już ponad 593 tysięcy razy.

Proste zasady, możliwość globalnej interakcji i łatwa dostępność pozwalają jej żyć i rozwijać się. Każdego dnia na tej platformie publikowanych jest średnio 100 milionów nowych zdjęć.

Demokratyzacja fotografii sprzyja kreatywności i wyrażaniu osobowości poprzez obrazy. Unikatowa szansa łapania ulotnych chwil i pięknych momentów połączona z coraz to doskonalszą technologią i jakością zdjęć sprawia, że każdy z nas dostaje świetne narzędzie do tworzenia sztuki.

Ideą konkursu KRUCHOŚĆ by Artystyczna Podróż jest przeniesienie wirtualnego świata Instragrama wprost na ściany polskich galerii sztuki. W ramach otwartego konkursu, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mają szansę zmierzyć się z tematem, jakim jest kruchość – dający szerokie pole do popisu, ale też dość trudny do nieszablonowego przedstawienia.

To doskonała okazja, aby wyrazić swoją interpretację tego delikatnego i ważnego zagadnienia poprzez sztukę fotografii. Fotografowie mogą eksplorować różne aspekty kruchości, takie jak emocje, natura, struktury czy relacje międzyludzkie. To także szansa na refleksję nad ulotnością życia i jego nietrwałością. Zdjęcia mogą być zarówno symboliczne, abstrakcyjne, jak i ukazywać dosłowne przykłady kruchości w otaczającym nas świecie.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.ergohestia.pl/artystycznapodroz/