Świat kolorów

Świat kolorów do 18 sierpnia 2020


Zgłoszenia do 18 sierpnia 2020. Co przesądza o tym, że zachwycamy się pięknem zachodu Słońca czy ukwieconymi polanami? Co tak mocno porusza i zapada najbardziej w pamięć wiosną czy jesienią? Odpowiedź stanowią kolory! Od płomiennej czerwieni zachodzącego Słońca, przez całą feerię barw polnych kwiatów po soczystą zieleń wiosny i złote barwy jesieni, kolory wprowadzają wyjątkowy klimat, który tak często chcemy uchwycić na fotografiach. SwiatObrazu.pl wraz z EIZO i Wacom przygotowało konkurs fotograficzny, w którym główną rolę odgrywa właśnie fascynacja kolorami!

Weź udział w konkursie i wygraj monitor EIZO ColorEdge CS2410 lub tablet graficzny Wacom One.

Spójrz na świat przez pryzmat kolorów i swój obiektyw
Chociaż fotografia czarno-biała ma silną moc oddziaływania, to teraz przyszła pora oddać pierwszeństwo kolorom. Uruchom jednak wyobraźnię i nie ograniczaj się jedynie do zastanych barw. Poszukaj inspiracji nie tylko w naturze, ale również w krajobrazie miejskim czy nawet w detalach, które uchwycisz za pomocą makrofotografii. Kolor może przekazywać emocje, treść , podkreślać formę i temat Twoich zdjęć. Baw się kolorystyką fotografii zarówno tuż przed naciśnięciem spustu migawki (wyszukując i zestawiając ze sobą interesujące barwy), jak i w cyfrowej ciemni – dopracowując kolorystykę zgodnie z tym, co chcesz opowiedzieć za pomocą swoich obrazów.

Kolory to coś, co jest niemożliwe do opisania bez ich pokazania. Nie zmienia to jednak faktu, iż nie istnieją uniwersalne schematy postrzegania kolorów. Każdy z nas ma inną wrażliwość, co przejawia się np. tym, że chcąc odwzorować emocje odczuwane podczas jakiejś sceny odwołujemy się przykładowo do cieplejszych lub zimniejszych tonów barw. To sprawia, że zabawa z kolorami jest ekscytującą, niekończącą się przygodą.

Nagrody:

• I miejsce: monitor Eizo ColorEdge CS2410
• II miejsce: tablet Wacom One
• III miejsce: E-karnet szkoleniowy SwiatObrazu.pl uprawniający do udziału w czterech e-kursach
• 5 wyróżnień: E-szkoła portretu

Strona konkursu fotograficznego: https://www.swiatobrazu.pl/swiat-kolorow-2020-konkurs-fotograficzny-38681.html