Talent Roku 2020

„Talent Roku 2020” do 30 czerwca


Zgłoszenia do 30 czerwca 2020. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu TALENT ROKU.

Główną nagrodą w kategorii ZIN CALL jest tytuł TALENT ROKU oraz warsztaty edycyjne z Krzyśkiem Orłowskim zakończone wydaniem małej publikacji / zina fotograficznego, którego premiera odbędzie się na festiwalu XPRINT. Ze względu na czas pandemii przygotowaliśmy także drugą kategorię konkursową: SCHOLAR – stypendium/nagrodę 3000 zł na dokończenie projektu fotograficznego.

Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie fotografii i publikacji fotograficznych. W jury ZIN CALL zasiądą: Ewa Łowżył (fotografka, animatorka kultury, pomysłodawczyni projektu KontenerART), Krzysiek Orłowski (8991 publishing, Zinteka), Mariusz Forecki (Pix.house). Przygotowaniem publikacji zwycięskiego projektu zajmie się Krzysiek Orłowski. Jury SCHOLAR, które oceni Wasze zgłoszenia do stypendium to: Anna Molter, Michał Adamski, Adrian Wykrota (Pix.house).

Dzięki wsparciu miasta Poznań i partnerów ogólna pula nagród w konkursie to 9000 zł.

Interesują nas opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane by mogły zamknąć się w małą publikację/zina lub na takim etapie realizacji, by mogły zostać dokończone w ramach stypendium. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej.

Strona konkursu fotograficznego: https://pix.house/portfolio_page/talent2020/