TIFF Open

TIFF Open do 15 grudnia 2022


Zgłoszenia do 15 grudnia 2022. Międzynarodowy Konkurs TIFF Open to otwarte wydarzenie dedykowane fotografom_kom i twórcom_czyniom wykorzystującym medium fotografii jako środek wyrazu i autoekspresji. Hasłem tegorocznej edycji konkursu TIFF Open jest „Zapatrzenie – Przyjemność Obrazu”.

Konkurs TIFF Open to wydarzenie poprzedzające pierwszą edycję Biennale Fotografii TIFF // Zapatrzenie we Wrocławiu. Spośród nadesłanych zgłoszeń, wyłonieni zostaną laureaci_atki, którzy i które w swoich projektach wykażą autorskie i nieszablonowe spojrzenie na fotografię oraz pokrewne dziedziny sztuk wizualnych wychodzących poza sztywne granice medium. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane w trakcie trwania biennale.

Wydarzenie adresowane jest do twórców działających na terenie Polski, jak i państw zagranicznych, wykorzystujących medium fotografii – studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów i freelancerów, początkujących twórców, jak i doświadczonych, mających już dokonania na branżowej scenie.

W konkursie przyjmowane są prace nawiązujące do hasła przewodniego „Zapatrzenie – Przyjemność Obrazu” rozumianego jako zagadnienie struktury obrazu oraz wynikającej z niego przyjemności – zarówno pod względem treści, jak i formuły ich wykonania. Zgłoszeń będzie można dokonać w 2 kategoriach: projekty wystawiane w przestrzeni galeryjnej oraz przestrzeni miejskiej.

Konkurs TIFF Open to: 3 wystawy, 3 laureatów/laureatek, 10 wyróżnionych autorów, spotkania i oprowadzania. W Jury zasiadają specjaliści_stki w dziedzinie fotografii, kuratorzy_rki i producenci_tki, w tym: Max Radawski, Ewa Budnik, Monika Muszyńska.

Kapituła wybierze 3 cykle, a ich autorzy_ki zostaną zaproszeni_one do współtworzenia własnych indywidualnych wystaw w ramach Biennale Fotografii TIFF, który potrwa od 8 września do 8 października 2023 roku. Ponadto, wyłonione zostanie również 10 twórców_czyń, których prace zaprezentowane zostaną podczas specjalnego slideshowu w trakcie trwania wydarzenia.

W przygotowaniach do prezentacji zarówno przed rozpoczęciem biennale, jak i również w czasie jego trwania, laureatom_atkom konkursu zostanie udzielone profesjonalne wsparcie w realizacji ich autorskich projektów – merytoryczne, promocyjne oraz produkcyjne.

Strona konkursu fotograficznego: https://tiff.wroc.pl/pl/tiff-open/