dzikie-piekne-polskiedo-2021

„Dzikie, piękne, polskie”do 30 września 2021


Zgłoszenia do 30 września 2021. Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) zaprasza, drugi rok z rzędu, do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy kochają dziką naturę i fotograficzną pogoń za najpiękniejszym światłem.

Polska dzika przyroda jest wyjątkowo piękna i różnorodna, zasługuje na naszą uwagę i ochronę. Z myślą o tym aby zachęcić uczestników konkursu do jej uważnego obserwowania i podejmowania nowych fotograficznych wyzwań zgodnych z duchem etycznej fotografii przyrodniczej, ZPFP po raz pierwszy zorganizował ten konkurs w roku jubileuszu 25-lecia działalności Stowarzyszenia (1995-2020). Ubiegłoroczna edycja konkursu spotkała się ze znaczącym zainteresowaniem fotografów przyrody z całego Kraju co zachęciło organizatorów do ogłodszenia kolejnej jej edycji – 2021.
Do konkursu „Dzikie, piękne, polskie” można zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia wykonane na terenie Polski i przedstawiające dziką przyrodę, bez elementów powstałych w wyniku działalności człowieka. Fotografie będą oceniane przez zespół jurorów złożony z doświadczonych fotografów przyrody – autorów albumów i laureatów konkursów fotograficznych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników i miłośniczek fotografii oraz ojczystej przyrody, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Mogą w nim wziąć udział osoby dorosłe i niepełnoletnie – zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach: Dorośli i Młodzież.

Nagrody:

Na tegorocznych zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez ZPFP i partnerów Związku. Wyniki konkursu zostaną uroczyście ogłoszone w drugim dniu XVII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2021” w Izabelinie pod Warszawą w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego. W tym samym dniu odbędzie się wręczenie nagród.

Kategoria „Dorośli”
• I miejsce: 1.200 zł oraz cenna nagroda rzeczowa
• II miejsce:600 zł oraz nagroda rzeczowa
• III miejsce: 300 zł oraz nagroda rzeczowa

Kategoria „Młodzież”
• I miejsce: 600 zł oraz cenna nagroda rzeczowa
• II miejsce: 300 zł oraz nagroda rzeczowa
• III miejsce: 100 zł oraz nagroda rzeczowa

Strona konkursu fotograficznego: https://zpfp.pl/2073-konkurs-dpp-2021-ogloszenie-2