HumanDOC CAMERA

HumanDOC CAMERA do 18 października 2020


Zgłoszenia do 18 października 2020. Myślę, że wszyscy już jesteśmy zmęczeni pandemią i wirusem. Dlatego, choć pierwsze pomysły wiodły nas w stronę pandemicznych klimatów postanowiliśmy zrobić coś dokładnie odwrotnego: ogłosić konkurs, w którym docenimy życie i cały wachlarz cudowności, jakie ze sobą niesie — mówi Izabela Żbikowska z Festiwalu HumanDOC, w ramach którego organizowany jest konkurs fotograficzny HumanDOC CAMERA. Dodaje — Ideą naszego konkursu jest poszukiwanie wyrazistych obrazów i mocnych emocji. Bodźców kształtujących przeżycia zarówno u twórców, jak i odbiorców. Szukamy fotografii, które od razu rozpalą naszą wyobraźnię. Poruszą nas – mówi.

Dla kogo jest konkurs?

Zaproszeni są zarówno amatorzy fotografii, jak i profesjonaliści. Otwarta formuła konkursu sprawia, że zgłoszenia są bardzo różne i kreatywne. W ub. roku nadesłano organizatorom ponad pół tysiąca fotografii. – Dla osób zafascynowanych fotografią dodatkową motywacją może być wiadomość, że szefem jury jest Wojciech Grzędziński, doceniany i uznany w środowisku fotograf – zaznacza Żbikowska. Najważniejsze jest jednak przesłanie konkursu – Chcemy, by uczestnictwo w naszym konkursie pozwoliło odkryć na nowo uroki życia. Wszyscy doświadczyliśmy ostatnio gorszych momentów, pora, by odczarować rzeczywistość – mówi.
Dlatego też ambasadorem konkursu jest psycholog i mówca, Jacek Walkiewicz, a tytuł HumanDOC CAMERA wprost nawiązuje do jego najbardziej znanego wystąpienia, zaledwie 20-minutowego wykładu, który ma ponad 4 mln wyświetleń — Życie jest tajemnicze. Warto odkrywać i dokumentować to, czego na co dzień nie dostrzegamy. W tych zatrzymanych i zapisanych chwilach można odnaleźć niezwykłość otaczającego nas świata– zachęca uczestników konkursu Walkiewicz.
Konkursu jest wydarzeniem towarzyszącym XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC dlatego zwycięska praca oprócz przyznania nagrody pieniężnej zostanie także zaprezentowana na wystawie podczas XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC w połowie listopada w Warszawie.

Nagrody:

2 tys. złotych nagrody czeka na zwycięzcę konkursu fotograficznego HumanDOC CAMERA. Zadanie? Uchwycić najbardziej soczyste momenty życia. Pokazać jego pełną moc możliwości.

Strona konkursu fotograficznego: http://konkurs2020.humandoc.pl