Konkurs im. Adama Trochimiuka „Migawki z Podlasia”

III Konkurs im. Adama Trochimiuka „Migawki z Podlasia” do 30 września 2024


Zgłoszenia do 30 września 2024. Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej ogłasza 3. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny im. Adama Trochimiuka „MIGAWKI Z PODLASIA”.

Celem konkursu jest prezentacja i promocja fotografii jako uniwersalnego środka komunikacji kulturowej i międzyludzkiej oraz upamiętnienie twórczości fotoreportera Adama Trochimiuka.
Inicjatorem Konkursu był Pan Roman Laszuk – dziennikarz, przy współpracy z Fotoklubem Podlaskim, Bialskim Centrum Kultury i Prezydentem Miasta Biała Podlaska.

Honorowy Patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Starosta Bialski Mariusz Filipiuk.

Konkurs obejmuje trzy kategorie: I kategoria, dedykowana uczestnikom do 18 roku życia, skupia się na fotografii wykonanej na terenie powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, łosickiego; II kategoria, przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, również koncentruje się na fotografii z tych samych terenów; III kategoria „Fotoreportaż” jest otwarta dla wszystkich wiekowo i geograficznie, umożliwiając uczestnikom przesyłanie fotografii z całej Polski.

Nagrody:

• Kategoria „Migawki z Podlasia” (uczestnicy w wieku do 18 lat)
I miejsce – 700 zł
II miejsce – 600 zł
III miejsce – 500 zł

• Kategoria „Migawki z Podlasia” (uczestnicy w wieku powyżej 18 lat)
I miejsce – 1.500 zł
II miejsce – 1.300 zł
III miejsce – 1.000 zł

• Kategoria „Fotoreportaż”
I miejsce – 2.000 zł
II miejsce – 1.500 zł
III miejsce – 1.000 zł

Strona konkursu fotograficznego: https://trochimiuk.bck24.pl/