Katowice w Obiektywie

Katowice w Obiektywie do 31 października 2021


Zgłoszenia do 31 października 2021. Pytając o najbardziej popularny obiekt w Katowicach, rzadko kiedy usłyszymy inną odpowiedź niż Spodek. Charakterystyczna bryła, przypominająca obiekt latający, przez pięćdziesiąt lat była niejednokrotnie areną koncertową dla gwiazd światowego formatu, miejscem turniejów sportowych, kongresów, konferencji i targów. Spodek wyróżnia nasze miasto wśród innych. Jest też jedną z najczęściej fotografowanych lokalizacji w Katowicach.

W roku jubileuszowym, w którym katowicka ikona architektury obchodzi swoje pięćdziesięciolecie, organizatorzy konkursu „Katowice w obiektywie” wybrali Spodek na głównego bohatera tegorocznej zabawy. — Chcąc uczcić ten jubileusz, wśród licznych atrakcji proponujemy również udział w konkursie fotograficznym. Liczymy na to, że nasza propozycja spotka się z zainteresowaniem nie tylko stałych uczestników, ale odpowiedzą na nasze zaproszenie też ci, którzy z sentymentem patrzą na Spodek, dla których to miejsce wiąże się z wieloma wspomnieniami – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. — Mam nadzieję, że otrzymamy sporo zgłoszeń. Byłby to świetny prezent dla naszego jubilata! – dodaje prezydent.
Konkurs „Katowice w obiektywie” organizowany jest od dwunastu lat. Od jego pierwszej odsłony zabawie towarzyszy doświadczone oko Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego. — Niezmiernie cieszy nas fakt, że również w tym roku ZPAF włącza się w ten projekt. To nasze wspólne przedsięwzięcie, którego popularność nie tylko wśród katowiczan, ale też osób sympatyzujących z naszym miastem nie słabnie – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji katowickiego magistratu. — Jego atutem jest to, że może w nim wziąć udział każdy. Wystarczy tylko bystre oko, bo aparat fotograficzny zwykle nosimy z sobą w telefonie – zachęca Marta Chmielewska.

Nagrody:

• I miejsce – 1.200 zł
• II miejsce – 1.000 zł
• III miejsce – warsztaty fotograficzne, prowadzone przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski

Strona konkursu fotograficznego: http://zpaf.katowice.pl/news/konkurs-katowice-w-obiektywie-2021-spodek-w-konkursowym-kadrze/