Kierunek lubelskie krajobrazy

„Kierunek lubelskie krajobrazy” do 12 grudnia 2022


Zgłoszenia do 12 grudnia 2022. Startuje instagramowa akcja promująca wiedzę nt. lubelskich parków narodowych i krajobrazowych #kieruneklubelskiekrajobrazy. To kolejna edycja projektu, w którym zachęcamy do odwiedzania i fotografowania tych szczególnie chronionych obszarów. Najciekawsze fotografie przyrodnicze wykonane w 2022 roku mają szansę uzyskać tytuł zdjęcia miesiąca oraz, w finale, zdjęcia roku. Na autorów zwycięskich prac czeka dwanaście kart upominkowych o wartości 500 zł i nagroda główna – karta o wartości 1500 zł, które ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (UMWL).
Uczestnicy

Akcja odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej „Lubelskie spotkania z przyrodą”, którą prowadzi Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL, i ma charakter otwarty – może brać w nim udział każda zainteresowana osoba (również dzieci). W 2022 roku szczególne zaproszenie kierujemy do amatorów, choć zdjęcia profesjonalnych fotografów przyrody są także mile widziane.

Zadaniem uczestnika jest wykonanie fotografii ukazującej w oryginalny sposób niepowtarzalne piękno przyrody ożywionej i nieożywionej na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, Poleskiego Parku Narodowego, jednego z siedemnastu parków krajobrazowych lub – to nowość! – jednego z siedemnastu obszarów chronionego krajobrazu zlokalizowanych w granicach województwa lubelskiego.

Nagrody:

Nagroda za zdjęcie miesiąca: karta zakupowa o wartości 500 zł.
Nagroda za zdjęcie roku: karta zakupowa o wartości 1.500 zł.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-fotograficzna-przygode-z-przyroda/