Konkurs Astrofotograficzny AstroCamera

Konkurs Astrofotograficzny AstroCamera do 27 kwietnia 2022


Zgłoszenia do 27 kwietnia 2022. Jak co roku, w dniu urodzin Jana Heweliusza, słynnego astronoma z Gdańska, ogłaszamy kolejną edycję konkursu astrofotograficznego AstroCamera. X edycja jest wyjątkowa, bo towarzyszyć jej będzie wiele atrakcji odbywających się w ciągu roku. Wszystkie informacje będziemy publikować na naszej nowej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że nawigacja po niej dostarczy Wam wielu estetycznych wrażeń.

– Przygotowaliśmy moc atrakcji – jak na jubileuszową, dziesiątą już edycję konkursu przystało – które będziemy realizować przez cały najbliższy rok – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. – W dniu inauguracji edycji 2022 uruchamiamy nową stronę internetową, na której znajdą się między innymi dotychczas nagrodzone zdjęcia. Ukaże się na niej również elektroniczny „Poradnik astrofotografii”, dzięki któremu chcemy popularyzować astrofotografię, a jednocześnie zachęcić kolejnych fotografów do zgłaszania swoich prac w naszym konkursie. Planujemy również spotkania z ciekawymi ludźmi promujące astronomię, wydanie albumu oraz wystawę z wybranymi pracami konkursowymi.

Laureatów, jak co roku, wybierze jury, w którego skład wchodzą uznani badacze i popularyzatorzy astronomii, astrofizyki i fotografii. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

Nagrody:

– Obiekty głębokiego nieba

I miejsce: 2.000 zł
II miejsce: 1.000 zł
III miejsce: 500 zł

– Obiekty Układu Słonecznego

I miejsce: 1.000 zł
II miejsce: 700 zł
III miejsce: 500 zł

–  Astro-krajobraz

I miejsce: 1.500 zł
II miejsce: 1.000 zł
III miejsce: 500 zł

Strona konkursu fotograficznego: http://www.astrocamera.pl/