Konkurs Fotograficzny dot. Zmian Klimatycznych

Konkurs Fotograficzny dot. Zmian Klimatycznych do 26 pazdziernika 2022


Zgloszenia do 26 pazdziernika 2022. PAP zaprasza młodych fotografów do włączenia się w projekt poświęcony kryzysowi klimatycznemu

Polska Agencja Prasowa zachęca młodych fotografów do zaangażowania się w międzynarodowy projekt poświęcony zmianom klimatycznym w Europy. W ramach projektu grupa wybranych fotografów pochodzących z krajów Grupy Wyszehradzkiej weźmie udział w bezpłatnych szkoleniach w Bratysławie i zaprezentuje fotoreportaże na wystawach w czterech stolicach europejskich.

Projekt jest realizowany przez holenderską agencję NOOR i Slovakia Press Photo, pod patronatem Królestwa Niderlandów. „Zmiany klimatyczne są jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie świat. „Wierzymy, że opowiadanie historii za pomocą obrazu może zainspirować do działania na rzecz ochrony środowiska” – napisali na stronie konkursu organizatorzy.

Zgodnie z regulaminem, uczestnicy konkursu nie mogą mieć więcej niż 35 lat. W bezpłatnych warsztatach w Bratysławie udział weźmie 12 osób wybranych przez jury, po trzech fotografów z każdego kraju. Warsztaty odbędą się w dniach 21-24 listopada, poprowadzą je wielokrotnie nagradzani fotografowie: Kadir van Lohuizen (NOOR) i Ester Horvath.

Efektem współpracy fotografów będą fotoreportaże, dokumentujące zmiany klimatyczne w krajach uczestników. Zdjęcia zostaną zaprezentowane na otwartych wystawach w Bratysławie, Budapeszcie, Pradze i w Warszawie w latach 2023 i 2024. Celem projektu jest uświadamianie społeczeństw europejskich co do zagrożeń dot. klimatu i przyrody oraz sprowokowanie dyskusji na temat przyszłości naszej planety.

Strona konkursu fotograficznego: https://contests.picter.com/noor2022-visualising-climate-crisis-intensive-workshop