Konkurs fotograficzny „Mój Gdańsk”

Konkurs fotograficzny „Mój Gdańsk” do 31 października 2022


Zgłoszenia do 31 października 2022. Mniej kategorii, dopuszczenie do konkursu zdjęć wykonanych w przeciągu kilku ubiegłych lat, możliwość przesłania większej liczby fotografii, a na zakończenie roku obszerna wystawa nagrodzonych i najciekawszych prac w Ratuszu Głównego Miasta.

Konkurs jest adresowany do pół-profesjonalnych fotografów i fotografów amatorów dysponujących sprzętem fotograficznym. Zdjęcia wykonane za pomocą telefonów komórkowych nie będą mogły wziąć udziału w konkursie fotograficznym Mój Gdańsk.

Najważniejszą zmianą są nowe kategorie zdjęć, które można nadesłać w konkursie. Ostatecznie zdecydowano się na trzy, z czego dwie już znane. Nowa propozycja to zachęta do fotografowania każdego gdańskiego zakamarka.

„Ludzie” (dawniej: „Gdańszczanie”) – portrety zarówno tych zwykłych, jak i całkiem niezwyczajnych mieszkańców Gdańska
„Wydarzenia” (dawniej „Wydarzenia z życia miasta”) – ważne dla miasta lub autora fotografii chwile
„Dzielnice” – zdjęcia pokazujące Gdańsk taki, jakiego nie znajdzie się w przewodniku turystycznym czy też na pocztówkach. Mniej znane dzielnice, miejsca znajdujące się poza historycznym centrum.

W przeciwieństwie do poprzednich edycji będzie można nadsyłać zdjęcia wykonane w przeciągu ostatnich lat, a nie roku kalendarzowego, w którym odbywa się konkurs. Każdy uczestnik będzie mógł przesłać łącznie do 10. Wcześniej można było zgłosić jedynie 3 fotografie.

Nagrody:

W każdej z trzech kategorii zostaną przyznane następujące nagrody:
• I miejsce – 1.000 zł
• II miejsce – 500 zł
• III miejsce – 250 zł

Strona konkursu fotograficznego: https://muzeumgdansk.pl/odkryj-gdansk-przez-historie/szczegoly/news/regulamin-3-edycji-2022/