Konkurs fotograficzny Nikon Photo Contest 2018-2019 – do 31 stycznia 2019


Zgłoszenia do 31 stycznia 2019. Konkurs fotograficzny Nikon 2018-2019 jest już otwarty dla zgłoszeń.

Fotografia od dawna jest znanym i uniwersalnym środkiem komunikacji. Ale to naprawdę zdumiewające, jak szybko kultura fotografii nadal się rozwija wraz z ewolucją wieku cyfrowego. Dzięki ogromnej witalności i kreatywności niezliczona liczba osób w każdym wieku używa go do dzielenia się wrażeniami, doświadczeniami i historiami w mediach społecznościowych.

Na tym tle z radością obchodzimy 50. rocznicę naszego pierwszego konkursu fotograficznego firmy Nikon. Od 1969 r. Wspieramy ten międzynarodowy konkurs, aby dać fotografom szansę wyrażenia się w świecie. W firmie Nikon byliśmy świadkami i przyjęliśmy wiele zmian w świecie ekspresji fotograficznej, ale nasze poświęcenie w tworzeniu jeszcze bogatszej kultury fotograficznej ze wszystkimi miłośnikami fotografii nigdy się nie zmieni.

Jako „Nagroda otwarta” wybraliśmy temat „Zmiany” w konkursie fotograficznym Nikon 2018-2019. Wszyscy doświadczamy i dostosowujemy się do gwałtownych zmian zachodzących w dzisiejszym świecie, ale znaczenie zmiany jest różne dla każdego z nas. Chcielibyśmy, abyście udostępnili swoje osobiste wyrażenia fotograficzne „Zmiana”.

Tematem nagrody Next Generation Award skierowanej do osób w wieku poniżej 25 lat jest „Tożsamość”. Żyjemy w czasach, gdy coraz większą wagę przywiązuje się do indywidualności, z dużo większą szansą na wyrażanie siebie niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki wzrostowi popularności platform SNS na całym świecie. Czekamy na Twoje wyjątkowe zgłoszenia, które pokazują nam, kim jesteś.

Tematem Nagrody Filmów Krótkometrażowych jest „Nadzieja”, pozytywny stan umysłu, który zachęca nas do zrobienia kroku naprzód ku przyszłości. Zachęcamy do pokazania nam potężnych prac wideo pełnych nadziei, które uświetnią ścieżkę ku przyszłości.

Celem konkursu fotograficznego firmy Nikon jest wspieranie rozwoju globalnej społeczności ludzi, którzy mogą wpływać na innych poprzez wspólny język fotografii, niezależnie od wieku i poziomu doświadczenia fotograficznego. Uważamy to za forum, na którym ludzie z zamiłowaniem do fotografii mogą się gromadzić, aby zwiększyć swoje umiejętności poprzez rywalizację, świętować zmieniające się czasy, wzajemnie uznawać wysiłki, znajdować stymulację w różnych punktach widzenia i sprawić, by fotografia stała się jeszcze ważniejszą częścią życie codzienne.

Konkurs zapewnia również inspirację wszystkim nam w Nikonie. Służy jako trampolina, aby pomóc nam w dalszym rozwoju lepszych technologii i zwiększyć satysfakcję klienta, promować atrakcje innowacyjnej fotografii i sposoby doceniania go oraz stale budować nową i globalną sieć kultury fotograficznej. Dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć inicjatywy, które umożliwią coraz większej liczbie osób czerpanie korzyści.

Z entuzjazmem zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym Nikon 2018-2019. Mamy nadzieję, że zobaczysz ją jako wyjątkową okazję podzielenia się ze światem swoim unikatowym fotograficznym podejściem do kwestii Zmian, Tożsamości i Nadziei. Inspiruj świat dziełami, które ucieleśniają twoje spojrzenie na życie.

Konkurs fotograficzny Nikon wspiera aspiracyjną społeczność, która wspiera fotografów i filmowców, którzy chcą dzielić się ważnymi historiami i wpływać na sposób myślenia ludzi poprzez obrazy.

Nagrody:

• Nagroda główna:
500 000 jenów w gotówce

• Złota nagroda
Nikon D850
AF-S NIKKOR 24-70 mm f / 2,8E ED VR
lub NIKKOR Z 24-70 mm f / 4 S

• Srebrna nagroda
Nikon D500
AF-S DX NIKKOR 16-80 mm f / 2,8-4E ED VR
lub NIKKOR Z 24-70 mm f / 4 S

• Brązowa nagroda
Nikon D7500
AF-S DX NIKKOR 16-80 mm f / 2,8-4E ED VR

• Nagroda 50-lecia NPC
Nikon D500
AF-S DX NIKKOR 16-80 mm f / 2,8-4E ED VR
lub NIKKOR Z 24-70 mm f / 4 S

• Nagroda dla uczestników
Nikon D500
AF-S DX NIKKOR 16-80 mm f / 2,8-4E ED VR
lub NIKKOR Z 24-70 mm f / 4 S

Strona konkursu fotograficznego: http://www.nikon-photocontest.com/en