Konkurs Fotograficzny PEJZAŻ POLSKI

Konkurs Fotograficzny PEJZAŻ POLSKI do 30 września 2022


Zgloszenia do 30 września 2022. Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Miasto Kętrzyn zapraszają wszystkich profesjonalnych fotografów jak i amatorów do udziału w 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Pejzaż Polski”. Malownicze krajobrazy oraz fotografia to idealne połączenie by poznać Polskę od strony charakteru i ducha tworzących ją ziem. Do wygrania nagrody pieniężne i rzeczowe. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronat medialny objęło Radio Olsztyn. Chwyć za aparat, utrwal malownicze krajobrazy i zdobądź cenne nagrody!

Pejzaż Polski – to ogólnopolski konkurs fotograficzny, który cieszy się dobrą renomą od 20 lat. Co roku uczestniczy w nim spora ilość fotografów z całej Polski, są to zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Malownicze krajobrazy oraz fotografia to idealne połączenie by poznać Polskę od strony charakteru i ducha tworzących ją ziem. Za pomocą fotografii można także opowiedzieć wiele historii, w tym historię Niepodległej Polski. Samo odzyskanie niepodległości jest jednym z najczęściej wymienianym przez Polaków wydarzeń z przeszłości, stanowiących powód do dumy. Dlatego celebrując kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości warto pochylić się właśnie nad fotografią. To ona doskonale uwiecznia to co najpiękniejsze i najcenniejsze zachowując ślad dla kolejnych pokoleń. Chcemy, aby nasi rodacy poprzez ten konkurs podzielili się swoimi ujęciami malowniczej, wolnej i niepodległej Polski.

NOWOŚĆ! W tym roku do udziału w konkursie zapraszamy szczególnie miłośników fotografii przyrodniczej i macro. We współpracy z Nadleśnictwem Srokowo postanowiliśmy wprowadzić dodatkową kategorię „Sekrety lasu” – kategoria ma na celu prezentację różnorodności przyrodniczej polskich lasów. Temat pozostawia szerokie pole do interpretacji: od ukazania relacji, jaka istnieje między człowiekiem, a otaczającą go przyrodą, po zaprezentowanie najpiękniejszego oblicza natury.

Nagrody:

Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na atrakcyjne nagrody specjalne, finansowe bądź rzeczowe w tym 1500 zł za I miejsce. Nagrodzone prace oraz zakwalifikowane do wystawy zaprezentują się tradycyjnie 11 listopada podczas uroczystego wernisażu w Galerii RastArt.

Strona konkursu fotograficznego: https://kck.ketrzyn.pl/2022/06/08/pejzaz-polski-2022-utrwal-malownicze-krajobrazy-i-zdobadz-cenne-nagrody/