Konkurs fotograficzny Poznań - Ludzie - Miasto

Konkurs fotograficzny Poznań – Ludzie – Miasto – do 17 lutego 2019


Zgłoszenia do 17 lutego 2019. Jakie znaczenie ma ostatnie 12 miesięcy w kilkusetletniej historii miasta? O tym zadecydują w przyszłości historycy, którzy z perspektywy wielu dekad opowiedzą o nas i naszych czasach przyszłym pokoleniom. Ale nawet my sami będziemy mieli z tym problem – pośpiech miejskiej codzienności sprawia, że kalendarzowe granice przestają mieć znaczenie. Przypomina o nich co najwyżej folder o domyślnej nazwie „2018”, w którym telefony i aparaty fotograficzne przechowują migawki naszego życia.

Zajrzyjcie do tego folderu! Jeśli jesteście z Poznania (albo też byliście naszymi gośćmi), znajdziecie w nim być może ślady chwil, gdy Wasze osobiste historie wpisały się w życie Poznania w 2018 roku.

Jakich fotografii szukamy?

Szukamy fotografii, które dokumentują rozkwitającą w naszym mieście aktywność społeczną, kulturalną i obywatelską, także tą, która ma związek z troską poznaniaków o pamięć i przyszłość naszego miasta i kraju.
Szukamy nowych pejzaży, w których architektoniczne „wczoraj” spotyka się z „dzisiaj” – zarówno w miejscach powszechnie znanych, jak i takich, o których wiecie tylko Wy.
Przede wszystkim szukamy jednak wizualnych znaków ludzkiej pasji i nieustannej zmiany, która czynić ma życie poznaniaków lepszym, ciekawszym, istotniejszym.

Zależy nam, by z zebranych w ten sposób 25 fotografii udało nam się ułożyć portret Poznania w 2018 roku. Pamiętając o tym, że ten unikatowy zestaw odkryć mogą kiedyś nasze wnuki, prosimy Was – uczestników naszego konkursu – o nadesłanie nie tylko zdjęć, ale i krótkich komentarzy, opisujących uwiecznioną sytuację, jej czas i miejsce.

Poznań to Ludzie, Poznań to Miasto. Odnajdźmy historię na swoich zdjęciach!

Idea jest bardzo prosta. Opowiemy Wam o niej w kilku krokach:

Przy pomocy odpowiedniego formularza zgłoszeniowego (po prawej stronie) Autor wysyła zgłoszenie (maksymalnie 3 fotografie wykonane w 2018 roku wraz z opisem)
Wybrane przez jury fotografie zostaną zaprezentowane w marcu 2019 na wystawie plenerowej na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.
Nagrodzeni autorzy otrzymują nagrody rzeczowe (albumy, książki). Główną nagrodą dla najlepszych trzech fotografii są nagrody finansowe. Łączna pula nagród to 5000 zł.

Strona konkursu fotograficznego: http://pix.house/portfolio_page/plm/