Konkurs fotograficzny The Andrei Stenin International Press Photo Contest

Konkurs fotograficzny The Andrei Stenin International Press Photo Contest – do 28 lutego 2019


Zgłoszenia do 28 lutego 2019. Konkurs Andrei Stenin International Press Photo prowadzony jest przez Rossiya Segodnya pod auspicjami Komisji Federacji Rosyjskiej ds. UNESCO. Jest to coroczny konkurs dla młodych fotoreporterów w wieku od 18 do 33 lat. Jest to jedyna platforma Rosji do odkrywania nowych fotoreporterów i umożliwienia im wyrobić sobie markę na światowym etapie fotoreportażu.

Konkurs nosi imię specjalnego korespondenta Rossiya Segodnyi Andrei Stenina zmarłego w Donbasie koło Doniecka w sierpniu 2014 roku. Za odwagę i bohaterstwo pokazane podczas wykonywania swoich zawodowych obowiązków, Andrei Stenin został pośmiertnie odznaczony Zakonem Odwagi Federacji Rosyjskiej. W hołdzie jego pamięci grupa medialna Rossiya Segodnya ustanowiła coroczny konkurs nazwany jego imieniem.

Co roku konkurs pozwala młodym fotoreporterom z całego świata pokazywać nam, co porusza i ich dotyczy. Jednym z głównych problemów uczestników konkursu są globalne wyzwania humanitarne, zachowanie tożsamości narodowej i tradycji, równość społeczna i środowisko. Od pierwszego roku konkursu liczba uczestniczących krajów i wpisów rośnie z każdym rokiem. Konkurs rozrasta się również dzięki międzynarodowym wystawom zwycięskich fotografii, które stały się integralną częścią konkursu. Wystawy odbywają się w kilkudziesięciu krajach, w tym w Chinach, RPA, Meksyku, Turcji, Libanie, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, na Węgrzech, w Polsce i wielu innych.

Nominacje i kategorie:

1. Najważniejsze wiadomości – Single / Series
2. Sport – Single / Series
3. My Planet – Single / Series
4. Portret. Bohater naszych czasów – singiel / serial
5. Inspiracja – Single

Nagrody:

– Zdobywca głównej nagrody – RUB 700 000 (siedemset tysięcy).
– Zwycięzca pierwszego miejsca w każdej kategorii dla pojedynczego zdjęcia lub serii zdjęć – 100 000 RUB (sto tysięcy).
– Zwycięzca drugiego miejsca w każdej kategorii dla indywidualnego zdjęcia lub serii zdjęć – 75 000 RUB (siedemdziesiąt pięć tysięcy).
– Zwycięzca trzeciego miejsca w każdej kategorii dla indywidualnego zdjęcia lub serii zdjęć – 50 000 RUB (pięćdziesiąt tysięcy).
Sponsorzy konkursu mogą również oferować dodatkowe nagrody.

Strona konkursu fotograficznego: https://stenincontest.com