Martwa natura w fotografii

9. Salon „Martwa natura w fotografii” do 10 lipca 2021


Zgłoszenia do 10 lipca 2021. Funkcję komisarza 9. Salonu przyjął fotografik Sławomir Jodłowski. Po raz piąty Salon objęty jest patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, od początku Salonowi patronuje Fotoklub RP. Zapraszając fotografików – profesjonalistów i pasjonatów do zmierzenia się z tematem, który wciąż daje ogromne możliwości: kompozycyjne i interpretacyjne, organizatorzy oczekują zdjęć odzwierciedlających kreatywność i styl samych fotografów.

Międzynarodowy Salon „Martwa natura w fotografii”, którego pierwsza edycja odbyła się w 2003 r., to projekt, który przybliżając znany w sztuce motyw martwej natury, jednocześnie stara się dociec, w którą stronę zmierza ten nurt współczesnej fotografii. Pomysłodawcą i wieloletnim komisarzem Salonu był artysta fotografik Janusz Mielczarek, którego słowa przytoczone na wstępie stanowią motto i zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Salonu.

Nagrody:

• Złoty, Srebrny i Brązowy Medal FIAP
• Niebieska Odznaka i tytuł BEST AUTHOR
• Osiem wyróżnień honorowych – niebieskie wstążki
• Złoty, Srebrny i Brązowy Medal Fotoklubu Rzeczpospolitej – Stowarzyszenia Twórców
• Nagrody pieniężne o łącznej wartości 800 euro

Strona konkursu fotograficznego: https://www.galeria.czest.pl/9-miedzynarodowy-salon-martwa-natura-w-fotografii-czestochowa-2021