Widzialni Pełnosprawni - w pracy

Konkurs fotograficzny „Widzialni Pełnosprawni – w pracy” – do 30 czerwca 2019


Zgloszenia do 30 czerwca 2019. Konkurs fotograficzny „Widzialni Pełnosprawni – w pracy” jest kolejnym etapem projektu, w ramach którego prowadzona była kampania informacyjno-edukacyjna w pociągach, komunikacji miejskiej i telewizji. Na wybranych dworcach kolejowych odbyły się happeningi, dzięki którym pracownicy Fundacji oraz wolontariusze dotarli z przekazem do tysięcy osób, bezpośrednio z nimi rozmawiając i mówiąc o problemie niskiego zatrudnienia. Podczas spotkań podróżni mogli także porozmawiać z osobami z niepełnosprawnością, które przybliżały swoją sytuację, pokazując z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień.

Przypomnijmy, że celem konkursu „Widzialni pełnosprawni w pracy” jest propagowanie idei równości, zgodnie z przekonaniem Fundacji Grupy PKP, że niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy.

– Chcemy, aby w świadomości społecznej przestało funkcjonować błędne myślenie o osobach dotkniętych niepełnosprawnością. Wierzymy, że konkurs pomoże nam przełamać stereotypy w walce o równość na rynku pracy – podkreśla Katarzyna Kucharek, Prezes Fundacji Grupy PKP.

W tegorocznej edycji Konkursu, w jury zasiądą:

Elżbieta Dzikowska – historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej.

Jolanta Rycerska – filozof sztuki, fotograf, autorka tekstów poetyckich, autorka licznych wystaw fotograficznych, kuratorka kilkudziesięciu wystaw i projektów. Aktualnie Prezes Okręgu Warszawskiego oraz Prezes Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików . W 2013 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia twórcze i zasługi w popularyzacji fotografii.

Marta Abramczyk – ambasador projektu WidzialniPełnosprawni.pl., uczestnik I Edycji Konkursu.

Adam Stoyanow – ambasador projektu WidzialniPełnosprawni.pl., uczestnik I Edycji Konkursu.

Michał Tarcha – Dyrektor Zarządzający w Fundacji Grupy PKP. Absolwent Executive MBA w Rotterdam School
of Management oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie. Menedżer z wieloletnim stażem w prowadzeniu złożonych przedsięwzięć biznesowych. W Fundacji Grupy PKP zajmuje się koordynowaniem m.in. takich projektów jak „Nowoczesny Senior – Nauka i integracja” czy „WidzialniPełnosprawni.pl”.

Nagrody

Nagroda główna to 3000 zł, z czego 1500 zł otrzyma fotograf i 1500 zł osoba przedstawiona na zdjęciu.

Przewidziane są również dwa wyróżnienia. Fotograf oraz osoba przedstawiona na wyróżnionym zdjęciu otrzymają po 500 zł.

Zwieńczeniem konkursu będzie kampania outdoorowa w Warszawie z wykorzystaniem nagrodzonych zdjęć oraz wystawy najlepszych prac na największych dworcach kolejowych Polski: w Warszawie, Poznaniu, we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie.

Strona konkursu fotograficznego: http://widzialnipelnosprawni.pl/