Konkurs Fotograficzny „Życie jest piękne”

Konkurs Fotograficzny „Życie jest piękne” do 18 października 2022


Zgloszenia do 18 października 2022. Rozpoczynamy kolejną, XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Życie jest piękne. Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach, fotografowaniem zajmujemy się wszyscy. Zaczynając od pamiątkowych fotek z miejsc, które odwiedzamy czy wydarzeń, w których uczestniczymy poprzez tak często pstrykane selfi, po profesjonalne sesje zdjęciowe. Fotografowanie jest już tak głęboko osadzone w naszej powszedniości, że obrazem relacjonujemy nasze życie, wystarczy przejrzeć Facebooka czy Instagrama.

Dlatego temat przewodni naszego konkursu pozornie może wydawać się banalny, bo piękno jest wszędzie, ale my szukamy czegoś niebanalnego albo banalnego, ale przedstawionego w innej formie😊

Drodzy miłośnicy fotografowania, zaskoczcie nas Waszym spojrzeniem na świat!

Chcemy zwrócić uwagę na piękne i pozytywne aspekty życia. Chcemy zobaczyć to, co Was zachwyca. Konkurs zakłada pełną swobodę artystyczną, dlatego przedmiotem fotografii może stać się wszystko – przyroda, ludzie, przestrzeń miejska, wiejska, uchwycone emocje. Wszystko, w czym dostrzeżecie piękno.

Konkurs ma otwartą formułę, dlatego jest skierowany zarówno do zawodowców, jak i amatorów. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć w nim udział za zgodą opiekunów.

Spośród nadesłanych prac zostanie wyłonionych dwanaście najlepszych fotografii.

Nagrody:

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne po 1000 zł! Zwycięskie prace będą tworzyć unikatowy zbiór fotografii w formie kalendarza na 2023 rok oraz wystawy w budynku Kieleckiego Centrum Kultury.

Strona konkursu fotograficznego: http://zjp.kck.com.pl/