konkurs-swiat-w-2022r

Konkurs „Świat w 2022r” do 30 kwietnia 2023


Zgloszenia do 30 kwietnia 2023. Patronat nad tegorocznym konkursem „Świat w 2022r.” objęły zacne instytucje : Związek Polskich Artystów Fotografików ZPAF, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP.

Konkursy mgFoto to skuteczna i sprawdzona forma wyrażania siebie poprzez sztukę. Jesteśmy otwarci na to, co nowe, na nowe przemyślenia i refleksje. Tak jak co roku, czekamy na różne gatunki fotografii i różne interpretacje tematu. Wybierzcie własne konwencje artystyczne. Szukajcie inspiracji w najbliższym otoczeniu, w świecie przyrody, w interesujących wydarzeniach ze świata kultury, sztuki i nauki. Swoimi fotografiami opowiedzcie ciekawą historię, z przesłaniem i kluczem do analizy. Poszukajcie miejsca, które kojarzy wam się z czymś wyjątkowym, albo na pozór zwyczajnym, lecz nietuzinkowym i symbolicznym. Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace.

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii, którzy chcą zmierzyć się z proponowanym tematem, zatem zapraszamy do udziału młodych ambitnych twórców oraz profesjonalnych fotografów.
Prace oceniać będzie 5 osobowe międzynarodowe Jury w składzie: Artur Ostafin, przedstawiciel mgFoto, Małgorzata Dołowska, prezes Fotoklubu RP, Katarzyna Łata, prezes ZPAF okręg śląski, Jurek Owsiak Założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyValery Leshchynski gość z zagranicy (Ukraina).

Strona konkursu fotograficznego: http://www.konkursy.mgfoto.pl/