Konkurs fotograficzny Then & Now / Wczoraj i Dziś

Konkurs fotograficzny Then & Now / Wczoraj i Dziś – do 20 stycznia 2020


Zgłoszenia do 20 stycznia 2020. Druga edycja Konkursu Fotograficznego „Then & now” (Wczoraj i dziś) to nie tylko przegląd prac twórców wykorzystujących w swej pracy technologię sięgającą samych początków fotografii, wykonujących zdjęcia za pomocą technik zwanych dziś historycznymi, szlachetnymi czy alternatywnymi, ale przede wszystkim próba sięgnięcia do samych korzeni tego medium i ponownego zdefiniowania roli jaką pełnią one w fotografii współczesnej.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich fotografów, którzy w swej twórczości posługują się tradycyjnymi manualnymi procesami historycznymi takimi, jak mokry kolodion, technika gumowa czy technika albuminowa jak również twórców wykorzystujących bardziej współczesne procesy takie jak transfer polaroidowy czy wreszcie posługujących się fotografią otworkową, która oceniana będzie w specjalnej kategorii. Dopuszczane są także techniki łączone oraz techniki własne.

Wszystkie nadesłane prace ocenione będą w formie otwartego jury, do obserwacji obrad, którego serdecznie zapraszamy, złożone ze znakomitych fotografów, specjalistów zarówno w dziedzinie estetyki jak i technologii fotograficznej: dr hab. Witolda Jurkiewicza, Adama Mazura, Małgorzatę Taraszkiewicz Zwolicką i Radosława Brzozowskiego.

Nagrody:

Na zwyciężcę czeka nagroda w wysokości trzech tysięcy złotych, a na wszystkich wyróżnionych unikalna możliwość zaprezentowania swoich prac w Gdańskiej Galerii Fotografii Muzeum Narodowego.

Strona konkursu fotograficznego: http://szlachetnafotografia.com/strona/konkurs-quot-then-amp-now-quot