Tatrzańska Jesień

Konkurs fotograficzny Tatrzańska Jesień – do 31 października 2019


Zgłoszenia do 31 października 2019. Ruszył kolejny konkurs fotograficzny z cyklu „Tatrzańska Jesień”. To już XXI edycja, a jej celem jest mikrozachwyt chwilą ujętą w obiektywie aparatu, odkrycie własnej niepowtarzalnej wrażliwości na piękno jesiennych, tatrzańskich pejzaży i podzielenie się swoim wyjątkowym punktem widzenia z innymi.

Na uczestników konkursu czeka niebanalne zadanie, polegające na sfotografowaniu chwili, ujmującej wzniosłość jesiennego krajobrazu, malującego się niepowtarzalną grą barw na tatrzańskiej ziemi.

Fotografia pozwala na podzielenie się własnym punktem widzenia, ujmując naszą perspektywę spoglądania na świat w nieruchomym, niepowtarzalnym i ponadczasowym obrazie.

Nadesłane prace w swojej wyjątkowości, zachęcają do refleksyjnego myślenia, a oceniać je będą wybitni członkowie jury oraz osoby niezwiązane z fotografią, ale potrafiące dostrzec malowniczość świata przez pryzmat swojej wrażliwości.

Tegorocznym fundatorem specjalnej nagrody za zdjęcie, wyróżniającej jego literacką formę jest Bożena Gąsienica, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem. Po zakończeniu konkursu, zostanie również zorganizowana wystawa prac.

XXI edycja konkursu fotograficznego to wyjątkowa okazja, aby podzielić się uchwyconą chwilą, ukazać swoje zamiłowanie do gór W konkursie mogą wziąć udział prace autorów profesjonalnych i amatorów z kraju i za granicy.

Nagrody:

– Młodzież (13-18 lat)
I nagroda – 1.200 zł
II nagroda – 700 zł
III nagroda – 500 zł

– Dorośli
I nagroda – 1.500 zł
II nagroda – 1.200 zł
III nagroda – 800 zł

Strona konkursu fotograficznego: http://www.tatry.pl/aktualnosci/2255.html