KREATYWNE ZABRZE „Radość”

KREATYWNE ZABRZE „Radość” do 16 lipca 2021


Zgłoszenia do 16 lipca 2021. Zapraszamy do udziału w trzynastej już edycji konkursu fotograficznego „KREATYWNE ZABRZE”. W tegorocznej odsłonie, ze względu na specyfikę czasu pandemii, na temat przewodni proponujemy hasło „Radość”, prowokując uczestników do zwrócenia uwagi na pozytywne emocje towarzyszące nam każdego dnia. Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach:
I – Miasto Zabrze oraz
II – Open. Jak co roku czekamy na ciekawe fotografie, ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze.

13 września 2021 r, o godz. 17.00. Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz edukacyjne, w tym publikacja prac w pokonkursowym katalogu oraz udział w wystawie. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Wydarzenie ma już swoja historię, jest organizowane od 2009 roku, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników biorących udział w kolejnych edycjach oraz zwiększający się zasięg wydarzenia. Ideą konkursu jest inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii, zapoznanie się z jej historią oraz propagowanie tej dziedziny sztuki, jako jednej
z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej, jak również prezentacja twórczości uczestników szerszej publiczności.

Konkurs organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.
Partnerami wydarzenia są: Miasto Zabrze oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Patronem Konkursu jest Związek Polskich Artystów Fotografików, a patronat honorowy objęła Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Strona konkursu fotograficznego: https://kreatywne-zabrze.pl/