LensCulture Street Photography Awards

LensCulture Street Photography Awards do 25 sierpnia 2021


Zgłoszenia do 25 sierpnia 2021. Niespodziewane i codzienne, pozowane i starannie skomponowane – fotografie uliczne to szokujące połączenie przeciwności, w której szanse na dobre zdjęcie same się pojawiają, a migawka w ciągu milisekund pozwala odkryć cudy codziennego życia. Co obecnie przykuwa wasz wzrok?

Miniony rok pozwolił nam docenić przestrzeń publiczną w trakcie pandemicznego lockdownu i powrotu do normalnego funkcjonowania. Zmieniona dynamika społeczna przenikła do ulic i metra, do parków i deptaków, w każdym miejscu na swój sposób. Jeśli w kreatywny sposób utrwalasz dziwne, cudowne i czasami niepokojące chwile życia w taki sposób, w jaki na nas oddziaływują, pragniemy dostrzec Twoje prace!
W siódmej edycji konkursu LensCulture Street Photography Awards przetrząsamy świat w poszukiwaniu nowych ujęć i świeżych perspektyw. Możesz robić zdjęcia w tętniącym życiem centrum miasta lub na pustych peryferiach, w ustronnych miejscach, tuż za rogiem i to zarówno w formie filmowej lub zdjęciowej. Bez względu na narzędzia lub położenie, zapraszamy do zaprezentowania nam waszych ulic.

Jak najszybciej skorzystaj z możliwości zaprezentowania swoich prac na naszej witrynie internetowej i w mediach społecznościowych, docierających do ponad trzech milionów osób. Nagrody obejmują wystawę w Nowym Jorku, szerokie zainteresowanie ze strony prasy, projekcje podczas międzynarodowych festiwali fotograficznych, nagrody pieniężne i znacznie więcej. Zgłoszenie pojedynczych zdjęć jest zawsze bezpłatne.

Prace wszystkich laureatów tego konkursu zostaną wystawione tej wiosny w Nowym Jorku! Zostanie zorganizowane przyjęcie powitalne dla fotografów, zaproszonych mediów, fotoedytorów i specjalistów z branży podczas wieczoru poświęconego podziwianiu sztuki i nawiązywaniu kontaktów.

Nagrody:

Laureaci w kategorii seria
1. miejsce: 3500 USD
2. miejsce: 2000 USD
3. miejsce: 1000 USD

Laureaci w kategorii pojedynczych zdjęć
1. miejsce: 2000 USD
2. miejsce: 1000 USD
3. miejsce: 500 USD

Strona konkursu fotograficznego: https://www.lensculture.com/photo-competitions/street-photography-awards-2021