Leśne fotografie

„Leśne fotografie” do 16 stycznia 2023


Zgloszenia do 16 stycznia 2023. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi. Można zgłosić prace pokazujące piękno leśnego pejzażu, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, urodę leśnych zabytków czy urok grzybobrania. Fotografie muszą być po prostu LEŚNE.

Każdy uczestnik może zgłosić odbitki najwyżej trzech zdjęć w rozmiarze 20 x 30 cm wraz z kartą zgłoszenia umieszczoną w osobnej, zaklejonej kopercie oznaczonej godłem (pseudonimem).

Rozstrzygnięcia konkursu dokona jury złożone z profesjonalnych fotografików w terminie do 31 stycznia 2023 roku.

W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział już ponad 3200 osób. Zwyczajowo nagrodą główną jest weekendowy pobyt dla 2 osób na terenie jednego z bieszczadzkich nadleśnictw. Laureaci trzech pierwszych nagród otrzymują też tradycyjnie statuetki z wizerunkiem św. Franciszka – patrona leśników i ekologów. Przewidziano również inne wyróżnienia ufundowane przez sponsorów i partnerów konkursu.

Prace zakwalifikowane przez jury prezentowane będą na wystawie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej od połowy lutego do początku kwietnia 2023 r. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.krosno.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/-lesne-fotografie-zaproszenie-do-udzialu-w-konkurs-2