Nagroda im. Krzysztofa Millera

Nagroda im. Krzysztofa Millera do 28 października 2021


Zgłoszenia do 28 października 2021. Nagroda im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia – konkurs na najlepszy materiał fotograficzny 2021 roku.

Jako fotoreporter Gazety Wyborczej Krzysztof Miller widział chyba wszystkie wojny tego świata. Był w Afganistanie, Czeczenii, państwach afrykańskich, Gruzji, Bośni, Nadniestrzu, Kongu, Rwandzie.

Przypatrywał się im uważnie. Przepuszczał przez migawkę swego aparatu tysiące tragicznych obrazów, by nam, siedzącym w zaciszu i bezpiecznym komforcie, dostarczyć ten jeden symbol, fotograficzną syntezę — to, co nazywamy istotą rzeczy. Krzysiek był jak filtr, przez który przepływała nędza współczesnego świata, okrucieństwo losu i zło człowieka.

Nagrodą im. Krzysztofa Millera nie tylko chcemy uczcić pamięć wybitnego fotoreportera, naszego Przyjaciela. Chcemy, by była ona inspiracją i wyzwaniem, dla wszystkich, którzy mają talent, odwagę i determinację, by podążyć jego reporterskim śladem.

Do konkursu mogą przystąpić zarówno profesjonaliści jak i amatorzy fotografii, indywidualni autorzy oraz kolektywy fotografów, członkowie jednej agencji fotograficznej.

Nagrody:

Pula nagród w konkursie to 15 tysięcy złotych.
– Nagroda główna: 10.000 zł
– Nagroda w kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja” – Nagroda Fundacji Gazety Wyborczej: 5.000 zł

Strona konkursu fotograficznego: https://wyborcza.pl/0,171452,25149370.html