(Nie)zapomniane zabytki

„(Nie)zapomniane zabytki” do 31 stycznia 2023


Zgłoszenia do 31 stycznia 2023. Miejsca, w których kończy się historia… Budynki, w których kończą się pewne losy… Warto zachować je, nie tylko w pamięci. Przecież tak wiele miejsc może przestać istnieć. Chrońmy je w sposób jaki tylko potrafimy, gdyż to przestrzenie kształtują naszą tożsamość regionalną, społeczną i kulturową. Są częścią naszej historii.
Stowarzyszenie Wspólnota Arche, działające w ramach Grupy Arche organizuje Forum Rewitalizacji „Społeczny wymiar przestrzeni” w dniach 20 -21 marca 2023 roku w Cukrowni Żnin oraz konkurs fotograficzny „(Nie)zapomniane zabytki”.

Celem organizacji Konkursu (Nie)zapomniane zabytki jest:

– zgromadzenie dokumentacji dziedzictwa materialnego
– uwiecznienie stanu faktycznego miejsc, które zapomniane być może przestaną wkrótce istnieć
– promocja zabytków, ich walorów, dziedzictwa kulturowego i narodowego
– zainspirowanie uczestników do twórczych poszukiwań zapomnianych miejsc
– rozbudzenie zainteresowania regionami i miastami Polski

Konkurs (Nie)zapomniane zabytki powstał z myślą o dotarciu do zapomnianych miejsc i przeprowadzeniu ich dokumentacji fotograficznej oraz nagłośnienia problemu rewitalizacji zabytków.

Skierowany jest do wszystkich pełnych pasji, kreatywnych, utalentowanych ludziach związanych z fotografią. Dla tych, dla których fotografia jest sposobem na ukazanie przemijającego czasu, otaczającego nas świata, wyrażenia własnych odczuć i emocji, wyłącznie własnym spojrzeniem przy pomocy aparatu. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich fotografujących, amatorów i profesjonalistów, których fascynuje opowieść o przeszłości zamknięta z zabytkach.

Strona konkursu fotograficznego: https://wspolnota.arche.pl/Podstrony/Konkurs-Niezapomniane-zabytki—konkurs-fotograficzny,582