Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne do 27 grudnia 2021


Zgloszenia do 27 grudnia 2021. Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne 2021 to coroczny, trwający bez przerwy od 2004 roku ogólnopolski konkurs dla wszystkich fotografujących. Nagrodziliśmy już ponad 100 laureatów, a nasze jury, złożone z najlepszych fotografów i krytyków branży, przejrzało ponad 12 tysięcy zdjęć.

W tym roku wprowadzamy dwie kategorię.

OBLICZA CZŁOWIECZEŃSTWA-GRANICE
Granice są od zawsze i wszędzie – dosłownie i metaforycznie. Człowiek je stawia, buduje, wyznacza ale też od zawsze jakieś pokonuje, przekracza i burzy. Szczególną uwagę chcemy zwrócić na ludzkie emocje i postawy, wyznaczanie granic sobie i innym, ograniczenia, jakie generuje nam świat i cywilizacja oraz kwestie tolerancji, społecznych wykluczeń, postaw i relacji międzyludzkich.

MINIMALIZM
Minimalizm to syntetyczna forma postrzegania i porządkowania świata za pomocą obrazu. Jest sposobem pokazania rzeczywistości w sposób oszczędny i graficzny. Skromna, prosta forma wymaga przy tym szczególnych metod obserwacji fotografowanych obiektów. Czasami mniej znaczy więcej.

Do udziału zapraszamy wszystkich: zarówno amatorów fotografii jak i profesjonalistów. W edycji OMF 2021 pragniemy zwrócić uwagę uczestnikom na aktualne problemy społeczne i cywilizacyjne. Dodatkowo uwypuklone wyjątkowością czasów, w jakich przyszło nam żyć.

W tej edycji zmieniamy także formułę nagradzania laureatów. Przyznajemy nagrodę główną Grand Prix, ufundowaną przez Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Dodatkowo przyznajemy trzy nagrody za I, II, III miejsce. Po obradach jury wybierzemy prace nagrodzone, które wraz z pracami wyróżnionymi zostaną zaprezentowane w lutym 2022 na wystawie pokonkursowej w Galerii Amfilada MOK Olsztyn.

Nagrody:

Grand Prix – Aparat Canon EOS M6 Mark II + EF-M 15-45mm IS STM

I Miejsce Nagroda pieniężna-3000zł
II Miejsce Nagroda pieniężna-2000zł
III Miejsce Nagroda pieniężna-1000zł

Wyróżnienia specjalne do każdej kategorii – zaproszenie do pokonkursowej wystawy zbiorowej.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.mok.olsztyn.pl/omf2021