O!ZNAKI PRACY

O!ZNAKI PRACY do 3 października 2021


Zgłoszenia do 3 października 2021. Jeśli interesują cię film, fotografia, kampanie społeczne. Nie jest ci obojętne w jakim żyjesz świecie i chcesz mieć coś do powiedzenia. Zadajesz sobie pytania o strategie, narracje, procesy i zjawiska społeczne. Zastanawiasz się czym jest praca. Tradycyjna i w dobie algorytmów, automatów, aplikacji, sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości, nanotechnologii i zabezpieczeń biometrycznych. Jakie wiążą się z nią zagrożenia i możliwości? Chcesz podzielić się swoim artystycznym i reporterskim komentarzem. Weź udział w konkursie O! ZNAKI PRACY.

To nie tylko konkurs na najlepszy wizualny komentarz współczesnych zjawisk związanych z pracą. To także forum wymiany i konfrontacji poglądów na temat współczesnej pracy. Praca z punktu widzenia. Zapraszamy.

Konkurs jest organizowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy -Państwowy Instytut Badawczy w ramach działań na rzecz wykorzystywania różnorodnych form artystycznego przekazu w upowszechnianiu problematyki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy i nauki. Jego celem jest inspirowanie dyskusji na temat współczesnych wyzwań związanych z pracą, sondaż wyobrażeń na temat współczesnego rozumienia bezpieczeństwa pracy, budowanie świadomości współczesnych zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa pracy oraz sposobów przeciwdziałania.

Nagrody:

Fotografia

• nagroda główna: 5.000 zł
• trzy wyróżnienia po 1.000 zł
• nagroda AI: 3.000 zł

Film i multimedia

• nagroda główna: 5.000 zł
• trzy wyróżnienia po 1.000 zł
• nagroda AI: 3.000 zł

Strona konkursu fotograficznego: https://oznakipracy.ciop.pl/oznaki-pracy