Piękno świata roślin, grzybów i śluzowców

„Piękno świata roślin, grzybów i śluzowców” do 30 września 2022


Zgłoszenia do 30 września 2022. Jeśli fascynujesz się pięknem otaczającej nas natury i potrafisz je utrwalić na zdjęciach gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Piękno świata roślin, grzybów i śluzowców”, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Botaniczne i Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Senatu RP i Prezesa PTB i jest uhonorowaniem stulecia działalności Polskiego Towarzystwa Botanicznego i uchwalonego przez Senat RP roku 2022 Rokiem Botaniki.

Celem konkursu jest popularyzacja piękna i walorów roślin, grzybów, śluzowców oraz siedlisk ich występowania, jak również prezentowanie w obrazach fotograficznych dziedzictwa przyrodniczego Polski oraz zagrożeń szaty roślinnej i mykobioty naszego kraju. Poprzez ten rodzaj aktywności Polskie Towarzystwo Botaniczne chciałoby w Roku Botaniki zaktywizować i pokazać zdolności fotograficzne botaników i sympatyków przyrody, kreować ich wrażliwość twórczą i estetyczno-botaniczną.

Konkurs podzielony jest na 6 kategorii, więc każdy uczestnik znajdzie temat dla siebie!

Nagrody:

Wyłonione w konkursie zdjęcia będą prezentowane przez cały 2023 rok w fotogalerii na stronie PTB i UO UW. Przewiduje się również wykorzystanie innych form ich popularyzacji (np. kalendarz, wystawy, druk albumu). Wówczas zdjęcia będą opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, tytułem, rodzajem uzyskanego wyróżnienia i kategorią tematyczną.

Strona konkursu fotograficznego: https://pbsociety.org.pl/default/rok-botaniki-2022/konkurs-fotograficzny-piekno-swiata-roslin-grzybow-i-sluzowcow/