Portret emocjonalny

„Portret emocjonalny” do 9 maja 2024


Zgłoszenia do 9 maja 2024. „Portret emocjonalny” to temat konkursu fotograficznego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie portretu pełnego emocji. Jury nie będzie aż tak mocno zwracać uwagi na kwestie techniczne, bajkowy bokeh czy idealny makijaż. Tu liczą się uczucia, przekaz, nastrój, czy światło budujące emocje.

Portret emocjonalny to tak naprawdę ogólna nazwa szerszej dziedziny fotografii. W jej skład wchodzą elementy reportażu, fotografii sportowej i klasycznego portretu (w plenerze jak i studiu). Chodzi o pokazanie ludzkich emocji: w czasie pozowania, różnych aktywności sportowych, podczas przeżywania wydarzeń czy w czasie zwykłego życia. Temat jest konkretny, ale jego realizacja jest swobodna, dzięki czemu otwiera drogę do udziału nie tylko portrecistom, ale też fotografom ulicznym, sportu, reportażystom, fotografom ślubnymi. Albo po prostu: każdemu, kto chce uchwycić szczere, ludzkie emocje.

Co, jeśli nie czuję się zbyt dobrze w takim rodzaju fotografii? Możecie to zadanie potraktować jako ćwiczenie, aby się rozwijać jako fotografowie. To właśnie emocje, są często kluczem do zwrócenia uwagi i wykonania zdjęć, które zapadną w pamięć.

Jury:

– Lidia Popiel (Wykładowczyni na wydziale fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zajmuje się fotografią od ponad trzydziestu lat. Współpracowała z wieloma popularnymi czasopismami. Uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce)
–  Marta Brodziak (Fotografka portretowa, rodzinna, której zdjęcia wyróżniają się wspaniałym, delikatnym klimatem) https://
– Marek Podolczyński (Doświadczony fotograf ślubny słynący z artystycznych, eleganckich zdjęć pełnych dobrego gustu)
– Michał Treutler (Ceniony fotograf portretowy, specjalizujący się w komercyjnych sesjach zdjęciowych.) https://
– Krzysztof Basel (Twórca treści z 18-letnim doświadczeniem, redaktor naczelny serwisu poprostufotografuj.pl, Head of Video w Spider’s Web)

Nagrody:

• I miejsce – aparat cyfrowy Sony A7 III + obiektyw FE 28-70 MM F/3.5-5.6 OSS
• II miejsce – karta pamięci Sony CFexpress typu A 160 GB CEA-G160T + statyw MT055XPRO3 z głowicą MHXPRO-3W
• III miejsce – plecak Pro-Light II Backloader M + statyw Joby HandyPod
• IV miejsce – pakiet filtrów Marumi Exus (CPL + Protect ) o dowolnej średnicy + statyw Joby HandyPod
• V miejsce – pakiet filtrów Marumi DHG ( CPL + Protect ) o dowolnej średnicy + powerbank Patona Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge
• VI miejsce – powerbank Patona Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge + statyw Joby HandyPod
• VII miejsce – powerbank Patona Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge
• VIII miejsce – powerbank Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge
• IX miejsce – statyw Joby HandyPod
• X miejsce – statyw Joby HandyPod

Strona konkursu fotograficznego: https://www.festiwalfotoforma.pl/?p=konkurs-fotograficzny