sFOTOhutowani

sFOTOhutowani do 15 września 2023


Zgłoszenia do 15 września 2023. Startuje druga edycja konkursu fotograficznego sFOTOhutowani
Po sukcesie pierwszej edycji warsztatów i konkursu sFOTOhutowani Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza po raz drugi do wzięcia udziału w fotograficznej przygodzie.

„W ubiegłym roku powstał pomysł, aby spojrzeć na Nową Hutę z nowej perspektywy. Idealnym narzędziem okazał się aparat fotograficzny i tak zainicjowaliśmy warsztaty oraz konkurs. Celem tych działań było zobaczenie Nowej Huty oczami mieszkańców i osób z nią związanych, aby pokazać jej codzienność. Projekt ma przede wszystkim na celu zwalczanie stereotypów dotyczących Nowej Huty jako gorszej części Krakowa. Po wielkim sukcesie pierwszej edycji, postanowiliśmy kontynuować projekt w tym roku” – mówi Magda Grynczel, z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Tematem przewodnim, tak jak w tamtym roku, ma być Nowa Huta – jej architektura, krajobrazy, codzienne życie i ukryte zakątki. Jurorzy przy ocenie będą zwracać uwagę na przedstawienie Nowej Huty w perspektywie innej od tej, która jest ukazywana w przewodnikach turystycznych. Kategoria zdjęć nie jest odgórnie narzucona – jedynym kryterium jest Nowa Huta. Na fotografii mogą zostać uwiecznione codzienne sceny, ulubione miejsca spotkań, trasy do pracy, piękne zabytki, urokliwe krajobrazy czy portrety mieszkańców.

Prace oceniać będzie Jury w składzie: Joanna Marczyńska-Schmidt (KrakowLove), Tom Rollauer (Visit Nowa Huta) oraz Jan Ulicki (Jan Ulicki PHOTOgraphy). Wernisaż najlepszych prac odbędzie się 27 października w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Osiedle Ogrodowe 15). Wystawę, na której będzie można podziwiać wyróżnione prace, będzie można odwiedzać do 24 listopada.

Strona konkursu fotograficznego: https://krakownh.pl/projekty-i-cykle/sfotohutowani