ShowOFF

ShowOFF do 9 stycznia 2022


Zgłoszenia do 9 stycznia 2022. Odkrywamy wschodzących twórców i twórczynie oraz wspieramy ich w dalszym rozwoju na początku artystycznej drogi. Aplikuj do Sekcji ShowOFF i dołącz do platformy wymiany wiedzy i doświadczeń o międzynarodowym charakterze, która umożliwia nawiązanie długofalowych relacji i współpracy z przedstawicielami środowiska artystycznego. #showOFFpower

Konkurs ma formułę otwartą. Każda osoba może zgłosić maksymalnie dwa projekty, które jeszcze nigdy nie były prezentowane na indywidualnych lub zbiorowych wystawach prezentowanych w wiodących galeriach lub instytucjach kultury.

Spośród wszystkich zgłoszeń, jury wyłoni sześcioro laureatek i laureatów. Każdy ze zwycięskich projektów zaprezentowany zostanie w formie indywidualnej wystawy podczas jubileuszowej 20. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Sekcja ShowOFF jest jedną z kluczowych części programu Miesiąca Fotografii w Krakowie. Udział w konkursie oferuje możliwość współpracy z uznanymi specjalistami z dziedziny sztuk wizualnych, jednocześnie zapewniając profesjonalną opiekę artystyczną zaproszonych kuratorek i kuratorów oraz organizatorów festiwalu. Mentorki i mentorzy przeprowadzą młodych artystów przez kilkumiesięczny proces twórczej pracy nad projektem. ShowOFF to format, który daje szansę zdobycia doświadczenia i dołączenia do profesjonalnego środowiska artystycznego, a ponadto pozwala każdemu artyście zaprezentować się różnorodnej publiczności podczas wydarzenia o charakterze międzynarodowym.

Strona konkursu fotograficznego: https://photomonth.com/pl/showoff-pl/open-call/