swiat-w-2021r

„Świat w 2021r” do 30 kwietnia 2022


Zgłoszenia do 30 kwietnia 2022. Pokażcie nam co ciekawego wydarzyło się w Waszym życiu, Waszej okolicy, Waszym świecie w 2021 r.
Każdy uczestnik może przesłać max 4 zdjęcia. W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, którzy prześlą swoje prace poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.konkursy.mgfoto.pl/
Konkurs odbywał się będzie w II kategoriach: Ogólnej i Lokalnej (dotyczy mieszkańców Małopolski). Udział w konkursie jest bezpłatny.
Sponsorami nagród są: Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej „mgFoto”oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Szczególne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Jarosława Szlachetki.

Jurorami w tej Edycji sa:
1 Jolanta Rycerska – ZPAF, Przewodnicząca Jury, – z wykształcenia filozof i fotograf, od 2005 roku prowadzi aktywną działalność artystyczną na polu fotografii – autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, wykładowca fotografii, kuratorka licznych wystaw i festiwali, jurorka konkursów i przeglądów portfolio. Od 2011 roku prezes Związku Polskich Artystów Fotografików, wcześniej prezes Okręgu Warszawskiego ZPAF.
2 Artur Brocki – członek mgFoto, specjalizuje się w fotografii sakralnej i religijnej. Głównym motywem fotograficznym są dla niego pątnicy, zanikający folklor i ludowa religijność, emocje i obyczajowość pielgrzymów i uczestników wydarzeń religijnych, takich jak kalwaryjskie Misteria Męki Pańskiej, czy prawosławne Przemienienie w Garbarce. Najczęściej fotografuje Kalwarię Zebrzydowską, Lanckoronę i jej okolice. Prócz tego w jego kadrach odnajdujemy obiekty architektoniczne, miejsca pamięci, przydrożne kapliczki i cmentarze. Jego prace zostały w ostatnich latach dostrzeżone przez profesjonalnych fotografów i docenione w kilku konkursach. Ma za sobą dwie autorskie wystawy: „Ocalić od zapomnienia” (2019 – Lanckorona), „Calvaria Mistica” (2021 – Kalwaria Zebrzydowska, Zator, Warszawa). Pracuje nad kolejnymi projektami fotograficznymi, m.in. nad albumem na temat misteriów, wkrótce odbędzie się kolejna wystawa „Lanckorona. Studium nocy”. Swoje fotograficzne obserwacje publikuje regularnie w mediach społecznościowych. Więcej na stronie autorskiej fotografa: https://arturbrocki.com/
3 Mirosław Chmiel – Fotoklub RP. Ur. W Zamościu, polski artysta fotograf. Członek rzeczywisty i Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP), Członek Zarządu Fotoklubu RP. Członek założyciel i prezes Zarządu Zamojskiej Grupy Fotograficznej – Grupa Twórcza. Wiceprezes Stowarzyszenia Kultura dla Zamościa. Jest inicjatorem, współorganizatorem i komisarzem wielu wystaw oraz plenerów fotograficznych oraz współorganizatorem i kuratorem cyklicznego Przeglądu Fotografii Zamojskiej, w ramach którego uczestniczy w pracach jury. Uhonorowany Medalami: Złoty Medal „Za Zasługi dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej” (2016), „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej”(2018), Srebrny Medal „Za Fotograficzną Twórczość” (2020), Złoty Medal „Za Zasługi dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej”(2020)
4 Alicja Popiel – dziennikarka telewizyjna. Od ponad dwudziestu lat związana z Telewizją Kraków. Przez lata reporterka, wydawca i prezenterka Kroniki, wielokrotnie nagradzana za swoją pracę. Autorka programów poświęconych szeroko pojętej sztuce i kulturze. Z wykształcenia muzykolog, przekonana że bez sztuki życie byłoby niewyobrażalnie ubogie.
5 Elena Salvai – gość z zagranicy, Włochy. Zawsze była wielką miłośniczką przyrody i otwartych przestrzeni, żewiołów doskonale harmonizujących z jej swobodą ducha. Po studiach zaczęła wędrować po górach. Zapierająca dech w piersiach sceneria tych miejsc doprowadziła ją do pasji fotografii, w której odnajduje idealny sposób na zanurzenie się głęboko w naturze i utrwalenie na zawsze pewnych niepowtarzalnych chwil. Natura widziana w najbardziej ekstremalnych i spektakularnych momentach, ze szczególnym zainteresowaniem i pasją do burz i błyskawic. Zrozumienie potęgi natury, ale także naszej kruchości wobec niej , a co za tym idzie szacunek, jaki musimy mieć dla naszej planety, to główne intencje jej zdjęć.

Strona konkursu fotograficznego: http://www.konkursy.mgfoto.pl/