TIFF Open

TIFF Open do 16 maja 2021


Zgłoszenia do 16 maja 2021. Ruszył nabór zgłoszeń do TIFF Open 2021, który odbywa się w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival.

TIFF Open to organizowany we Wrocławiu i będący częścią festiwalu otwarty konkurs dedykowany twórcom_czyniom wykorzystującym medium fotografii. Skierowany zarówno do studentów_ek i absolwentów_ek szkół artystycznych, amatorów_ek i freelancerów_ek, początkujących twórców_czyń, jak i doświadczonych, mających już dokonania na polskiej i zagranicznej scenie fotografek i fotografów!

Co roku, spośród setek nadesłanych zgłoszeń, wyłaniamy i nagradzamy osoby, które prezentują świeże, nieszablonowe spojrzenie na fotografię oraz oryginalne, autorskie projekty artystyczne. Konkurs nie ma narzuconego tematu – ostatni rok był trudny dla nas wszystkich, pod wieloma względami, dlatego zdecydowaliśmy się nie narzucać hasła przewodniego.

Czekamy na projekty fotograficzne, nad którymi pracowaliście przez ostatnie lata. Przysyłajcie do nas to, z czego jesteście dumni – prace, które najlepiej reprezentują Was, Waszą twórczość i fascynacje.

W 2021 roku w Jury konkursu zasiadają: Kamila Bondar (Prezeska Zarządu Fundacji Sztuki Polskiej ING), Łukasz Rusznica (TIFF Festival, Miejsce przy Miejscu 14) i Monika Muszyńska (TIFF Festival, BWA Wrocław).

Nagrody:

Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze co najmniej trzy najlepsze cykle, których autorów_ki zaprosimy do współtworzenia wspólnej wystawy w ramach 11. edycji TIFF Festival. Wystawa tegorocznej Sekcji TIFF Open czynna będzie od 3 września od 3 października 2021 r., a zaprezentowana zostanie w galerii Miejsce przy Miejscu 14, filii wrocławskiego Ośrodka Postaw Twórczych. Laureaci_tki konkursu będą także uczestniczyć w spotkaniach autorskich i oprowadzaniach autorskich w czasie trwania festiwalu.

W przygotowaniach do prezentacji podczas festiwalu (jak i również w czasie jego trwania) zwycięzcom_czyniom konkursu zostanie udzielone pełne, profesjonalne wsparcie w realizacji ich autorskich projektów – merytoryczne, promocyjne oraz produkcyjne. Ponadto Jury wyłoni co najmniej 4 wyróżnione osoby, których prace zaprezentowane zostaną podczas serii spotkań online z ekspertami_kami dla publiczności festiwalu we wrześniu.

Strona konkursu fotograficznego: http://tiff.wroc.pl/pl/tiff-open/