To MY tworzymy świat

„To MY tworzymy świat” do 31 października 2023


Zgłoszenia do 31 października 2023. Akcja „To My Tworzymy Świat” realizowana w Polsce, jest częścią globalnego Canon Young People Programme, którego celem jest zachęcenie młodzieży do dokumentowania ważnych dla niej kwestii społecznych i środowiskowych. Do tej pory, w programie wzięło udział już 4500 młodych ludzi i ponad 50 partnerów takich jak Plan International oraz Wild Shots Outreach, prowadzących działalność charytatywną w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Podczas organizowanych spotkań dla szkół i społeczności lokalnych młodzi ludzie mają możliwość dzielić się ważnymi dla nich historiami z resztą świata i inspirować innych.

Głównym punktem programu „To My Tworzymy Świat” jest ogólnopolski konkurs dla młodzieży pod hasłem „Pozytywne przykłady realizacji 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ”. Akcja adresowana jest do osób w wieku 13-18 lat, które chcą obrazem pokazać pozytywne przykłady realizacji celów ONZ i zaprezentować swój punktu widzenia. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: praca multimedialna (np. film, fotocast, reportaż, klip) albo reportaż zdjęciowy od 1 sierpnia do końca października.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone – zdobywcy I miejsca w obu kategoriach otrzymają aparat bezlusterkowy Canon EOS R50 wraz z obiektywem, z kolei nagrodą za II miejsce będzie drukarka atramentowa MegaTank Canon PIXMA G640. Pracę, oprócz przedstawicieli marki Canon, oceniać będą profesjonalni fotografowie i filmowcy – Piotr Małecki – Ambasador Canon oraz Marcin Jamkowski – dziennikarz i podróżnik.

Strona konkursu fotograficznego: https://www.canon.pl/tomytworzymyswiat/