Międzynarodowe Biennale Fotografii Szkół Plastycznych - „My młodzi”

VI Międzynarodowe Biennale Fotografii Szkół Plastycznych – „My młodzi” – do 10 maja 2019


Zgłoszenia do 10 maja 2019. Ta edycja biennale jest poświęcona MŁODYM (nastolatkom oraz młodości). Organizatorzy i jurorzy konkursu chcą poznać dzisiejszą młodzież. Oczekujemy prac, które pokażą świat nastoletniego człowieka, zarejestrują młode, świeże widzenie.
Jesteśmy ciekawi co jest bliskie, ważne, intrygujące dla młodych ludzi. Czy „młodość” przeglądając się w obiektywie fotograficznym widzi tylko siebie, czy może jest jeszcze miejsce na coś bardziej globalnego, na wyrażenie swojego wnętrza, opowiedzenie się za jakąś ideą?
Chcemy zobaczyć na fotografiach co bawi „młodość”, co raduje, ale może także to, co nastolatkom się nie podoba w świecie, do którego dojrzewając wchodzą.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół plastycznych w wieku od 16 do 21 roku życia z całej Polski i krajów sąsiadujących z Polską oraz z całej Europy.

Tematem konkursu jest autorska interpretacja hasła „My młodzi”.

Technikę zgłaszanych prac wybierają autorzy. Na równych prawach oceniane będą fotografie wykonane przy pomocy tradycyjnych technik fotograficznych i prace powstałe przy użyciu fotografii cyfrowej. Jury przy ocenie prac będzie stosowało kryteria: interpretacji hasła, opanowania środków formalnych, poziomu warsztatu, umiejętności doboru środków wyrazu.

Nagrody:

Zdobywca Grand Prix otrzyma sprzęt fotograficzny o wartości 1500 zł.
Zdobywca złotego medalu otrzyma sprzęt fotograficzny o wartości 1000 zł.
Zdobywca srebrnego medalu otrzyma sprzęt fotograficzny o wartości 750 zł.
Zdobywca brązowego medalu otrzyma sprzęt fotograficzny o wartości 500 zł.
Nagrodą specjalną za zdjęcie pojedyncze jest sprzęt fotograficzny o wartości 500 zł.
Przewidziane są 3 wyróżnienia, każde w postaci sprzętu fotograficznego o wartości 300 zł.

Strona konkursu fotograficznego: http://www.zsplast.gdynia.pl/nowa_strona/biennale_fotografii/6_biennale/zaproszenia/index_PL.html