Foto Odlot

Foto Odlot do 25 sierpnia 2023


Zgloszenia do 25 sierpnia 2023. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają do udziału w XX Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym „Foto Odlot” organizowanym pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Konkurs organizowany jest przez WDK w Rzeszowie od 1992 r. Początkowo zorganizowano 6 edycji ogólnopolskich a od 1998 r. konkurs w randze międzynarodowej odbył się już 19 razy. Obecnie konkurs odbywa się co dwa lata ale w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa konkurs został przełożony na 2021 rok. W roku bieżącym odbędzie się edycja jubileuszowa a na laureatów będa czekać wyjątkowo cenne nagrody finansowe ufundowane przez Województwo Podkarpackie.
Konkurs kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości i próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.
Temat konkursu jest dowolny, preferujący jednak nowatorstwo, pomysłowość, oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców.
Fotografie konkursowe będą doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

Strona konkursu fotograficznego: https://wdk.kulturapodkarpacka.pl/aktualnosci/zapowiedzi/foto-odlot-miedzynarodowy-niekonwencjonalny-konkurs-fotograficzny-international-unconventional-photography-competition,art1495/